W sobotę, 18 lutego 2017 r. w godzinach 10:00 – 18:00 nowe Technikum Drzewne z internatem, które od września 2017 będzie kształcić na trzech kierunkach, zaprasza na Drzwi Otwarte. Technikum mieści się w Centrum Józefologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej 144.

Biskup kaliski z wykształcenia sam jest leśnikiem, więc postanowił zainicjować powstanie Zespołu Szkół Technicznych, kształcących w tym zakresie w Kaliszu. Ordynariusz diecezji kaliskiej ma nadzieję, że szkoła przyciągnie wielu młodych zdolnych ludzi, którzy teraz wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszych warunków bytowych. Technikum drzewne ma nie tylko oferować ciekawe specjalizacje, ale wychodzić naprzeciw potrzebom rynku pracy, który poszukuje fachowców w tej dziedzinie.

– Nie ukrywam, że sam skończyłem taką szkołę – wyjaśnia biskup. – Nasi zachodni sąsiedzi tworzą szkoły zawodowe i przyciągają naszą młodzież do siebie. Dlatego pomyślałem żeby zaoferować im coś, co pozwoli im zostać w kraju – dodaje.

Nowa szkoła będzie podmiotem publicznym, który będzie prowadzić kuria diecezji kaliskiej. Technikum będzie kształcić na trzech kierunkach: mechatronika, informatyka z programowaniem oraz technik technologii drewna z projektowaniem mebli i obróbką drewna na maszynach CNC.

Jak podkreślają przedstawiciele diecezji kaliskiej powiaty znajdujące się niedaleko Kalisza, a podlegające diecezji, takie jak: kępiński czy krotoszyński, to zagłębia firm zajmujących się obróbką drewna i produkcją m.in. mebli. Stąd decyzja, aby powstało technikum, którego w Kaliszu jeszcze nie było.

Klasy w technikum będą maksymalnie 25-osobowe, tak by uczniowie mieli jak najbardziej komfortowe warunki nauki. Ta zakończy się podejściem do egzaminu maturalnego. Samo Technikum mieścić się będzie w Centrum Józefologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej. Do dyspozycji uczniów będzie internat. Placówka ma już także skompletowaną kadrę pedagogiczną.

Pierwszy dzwonek w Technikum Drzewnym prowadzonym przez Kurię zabrzmi 1 września 2017 roku. Wcześniej uczelnia zaprasza na swoje dni otwarte. Pierwsze już w najbliższą sobotę, 18 lutego w godzinach 10:00 – 18:00. Kolejne zaplanowane są na 9 kwietnia i 6-7 maja.

Więcej o Technikum Drzewnym dowiecie się: tutaj

Centrum Józefologiczne przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej 144

Zdjęcia


Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Autogrupa brus

Bezpłatny przegląd - umów się!

Sprawdź swoje auto za darmo! Przyjedź do nas, a my sprawdzimy: stan techniczny Twojego pojazdu! Nie tylko ciśnienie w oponach, stopień ich zużycia, ale również stan płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, klocki hamulcowe, geometrię kół i wiele innych newralgicznych punktów w pojeździe. Przegląd Standard i Premium - bezpłatnie! Przyjedź i zadbaj, aby Twoja jazda była zawsze bezpieczna. Umów się tutaj na bezpłatny przegląd. Znajdziesz nas w Opatówku koło Helleny - Trojanów 1D, tel. 62 791 791 108
Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120