W sobotę, 18 lutego 2017 r. w godzinach 10:00 – 18:00 nowe Technikum Drzewne z internatem, które od września 2017 będzie kształcić na trzech kierunkach, zaprasza na Drzwi Otwarte. Technikum mieści się w Centrum Józefologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej 144.

Biskup kaliski z wykształcenia sam jest leśnikiem, więc postanowił zainicjować powstanie Zespołu Szkół Technicznych, kształcących w tym zakresie w Kaliszu. Ordynariusz diecezji kaliskiej ma nadzieję, że szkoła przyciągnie wielu młodych zdolnych ludzi, którzy teraz wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszych warunków bytowych. Technikum drzewne ma nie tylko oferować ciekawe specjalizacje, ale wychodzić naprzeciw potrzebom rynku pracy, który poszukuje fachowców w tej dziedzinie.

– Nie ukrywam, że sam skończyłem taką szkołę – wyjaśnia biskup. – Nasi zachodni sąsiedzi tworzą szkoły zawodowe i przyciągają naszą młodzież do siebie. Dlatego pomyślałem żeby zaoferować im coś, co pozwoli im zostać w kraju – dodaje.

Nowa szkoła będzie podmiotem publicznym, który będzie prowadzić kuria diecezji kaliskiej. Technikum będzie kształcić na trzech kierunkach: mechatronika, informatyka z programowaniem oraz technik technologii drewna z projektowaniem mebli i obróbką drewna na maszynach CNC.

Jak podkreślają przedstawiciele diecezji kaliskiej powiaty znajdujące się niedaleko Kalisza, a podlegające diecezji, takie jak: kępiński czy krotoszyński, to zagłębia firm zajmujących się obróbką drewna i produkcją m.in. mebli. Stąd decyzja, aby powstało technikum, którego w Kaliszu jeszcze nie było.

Klasy w technikum będą maksymalnie 25-osobowe, tak by uczniowie mieli jak najbardziej komfortowe warunki nauki. Ta zakończy się podejściem do egzaminu maturalnego. Samo Technikum mieścić się będzie w Centrum Józefologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej. Do dyspozycji uczniów będzie internat. Placówka ma już także skompletowaną kadrę pedagogiczną.

Pierwszy dzwonek w Technikum Drzewnym prowadzonym przez Kurię zabrzmi 1 września 2017 roku. Wcześniej uczelnia zaprasza na swoje dni otwarte. Pierwsze już w najbliższą sobotę, 18 lutego w godzinach 10:00 – 18:00. Kolejne zaplanowane są na 9 kwietnia i 6-7 maja.

Więcej o Technikum Drzewnym dowiecie się: tutaj

Centrum Józefologiczne przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej 144

Zdjęcia


Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Zdz calisia banner2016

Zawalcz o lepszą pracę!

Marzysz o lepszej pracy? Brakuje Ci pewnych kwalifikacji, kompetencji lub umiejętności? Skorzystaj z naszych kursów i szkoleń. Postaraj się by znaleźć pracę, która będzie Cię w pełni satysfakcjonować. Przekonaj się jakie to proste i łatwe. Skontaktuj się z nami …
Mikado ogo firmy

Sprawdzeni Księgowi

Szukasz biura rachunkowego lub chcesz zmienić obecne zapraszamy do NAS. Oferujemy prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, zajmiemy się obsługą kadrowo-płacową Twoich pracowników, zapewnimy szkolenie z BHP. Zadzwoń lub przyjdź: tel. 501 466 207; Kalisz ul. Graniczna 76K/6A (dojazd od ul. H.Sawickiej)
Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama ParkArticle img 4973

Jest przełom! Ręczni podjęli SRS Czuwaj Przemyśl. Kalisz wygrywa 31...Article z19950581v pizzeria oliwa  2

Międzynarodowy Dzień Pizzy
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb wejscie 4
Msm icon 30
Restauracja "Zdrojowa"
Thumb zrzut ekranu 2011 10 18  godz. 17.03.22
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»

Bico australia 20131216 146n120