Festiwal Akademia Gitary jest twórczym dialogiem muzyków różnych pokoleń oraz narodowości. Przez dekadę Akademia Gitary udowadniała, jak uniwersalny jest ten sześciostrunowy instrument. To przede wszystkim festiwal muzyki klasycznej z gitarą na pierwszym planie. W Kaliszu, w ramach Festiwalu, wystąpi już 25 sierpnia Erlendis Quartet.

Erlendis Quartet to jeden z najbardziej obiecujących zespołów kameralnych w Polsce. Jako jeden z nielicznych na świecie łączy w tak wyraźny sposób fascynacje muzyką gitarową i kameralną. Artyści starają się stale przekraczać granice własnego instrumentu (z isl. Erlendis oznacza poza granicami). Występy nagradzane owacjami na stojąco, entuzjastyczne recenzje i liczne nagrody świadczą o słuszności obranej drogi.

Zespół współtworzą: Anna Chorążyczewska, Adrian Furmankiewicz, Wojciech Jurkiewicz i Karol Mruk. Wszyscy artyści są wielokrotnymi laureatami konkursów gitarowych w całej Europie, zarówno solistycznych, jak i kameralnych.

Jedną z rozpoznawalnych cech Erlendis Quartet jest połączenie czterech, bardzo odmiennych od siebie temperamentów muzycznych, które pomimo różnic stanowią monolit i dają temu wyraz we wspólnej filozofii muzyki oraz wysokiej jakości wykonania. Zespół wykonuje szeroki repertuar, począwszy od kompozycji dedykowanych wprost na kwartet gitarowy, poprzez opracowania i transkrypcje arcydzieł muzyki klasycznej, aż po utwory współczesne.

Rosnąca rozpoznawalność kwartetu powoduje, że ich muzyka gości coraz częściej na uznanych festiwalach, wśród których do tej pory znalazły się m.in.: Festiwal Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi w Poznaniu, Akademia Gitary festival w Poznaniu, Orlando Festival w Holandii, Spotkania Muzyczne Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej we Lwowie (Ukraina), Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Phillipa i Xavera Scharwenków w Szamotułach, Wiosenne Koncerty Gitarowe w Szczecinie, Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w Zielonej Górze, czy Ogólnopolski Festiwal Gitarowy „Gitara Viva” w Kielcach. Zespół został również zaproszony do wykonania recitalu w sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Zespół powstał w październiku 2013 r. w Poznaniu. Wszyscy członkowie kwartetu są absolwentami klasy gitary Akademii Muzycznej w Poznaniu, prowadzonej przez wybitnego, polskiego wirtuoza Łukasza Kuropaczewskiego. Od sierpnia 2015 artyści na stałe związani są z Danią. Tam pracują i kontynuują edukację na studiach podyplomowych na kierunku muzyka kameralna w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Należy podkreślić, że otrzymali taką szansę jako pierwszy kwartet gitarowy w historii. Na studiach muzycy pracują pod opieką Jespera Sivebaeka (Scandinavian Guitar Duo) oraz Tima Frederiksena ­ jednego z najlepszych specjalistów muzyki kameralnej w Europie, byłego prymariusza Danish String Quartet. Na początkowym etapie swojego istnienia kwartet znajdował się pod opieką fundacji Cultura Animi oraz pobierał regularne lekcje u wiolonczelisty Karola Marianowskiego (Meccorre String Quartet).

Jubileuszowa edycja Festiwalu Akademia Gitary odbędzie się w dniach 11 sierpnia–10 września br. Festiwal już od dekady dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc w Wielkopolsce, co czyni go jedynym w Europie wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie o tak dużym zasięgu i wysokiej randze. Tegoroczna Akademia Gitary będzie wyjątkowa. To podsumowanie dotychczasowych 10 lat sukcesów, najlepszych koncertów i wykonań, które do tej pory cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności. Więcej na akademiagitary.pl

Podczas koncertów festiwalowych Stowarzyszenie Bona FIDE prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz podopiecznych z wielkopolskich hospicjów, dzieci przewlekle chorych i ich rodzin. Przygotowuje dla nich paczki przed świętami, organizuje wyjazdy wakacyjne oraz wspiera rehabilitację. Stowarzyszenie Bona FIDE działa już od 13 lat. Członkowie Stowarzysznia to ludzie, którzy na co dzień zajmują się pracą naukową, prowadzą własne firmy i pracują w instytucjach kultury. Działają wspólnie na rzecz promocji Poznania i regionu, wspierając przy tym charytatywnie domy dziecka oraz hospicja. Organizują i włączają się w akcje, które wspierają aktywność społeczną dzieci, młodzieży, studentów oraz młodych przedsiębiorców. Wierzą, że ich wspólna energia, praca, pomysły i zaangażowanie, mogą zmieniać rzeczywistość.

Koncert Erlendis Quartet odbędzie się 25 sierpnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej CKiS. Koszt biletu do 10 zł.

Bilety dostępne są TUTAJ.

Sala widowiskowa CKiS, ul. Łazienna 6 Kalisz

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120