Trzy odcienie bluesa w trzech odsłonach – film: “Janis: Little Girl Blue”; recital: “Norah Jones Songs”; koncert: “Tribute to Etta James”.

Bilety: bilet upoważnia do wstępu na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy (na recital w sali studio odbierz dodatkowo wejściówkę, miejsca ograniczone), sprzedaż od 1 sierpnia – cena 35

godz. 17.00 sala widowiskowa
film dokumentalny – „Janis: Little Girl Blue”
Janis Joplin – amerykańska piosenkarka blues, soul, folk, blues rock i rock psychodeliczny

W swojej twórczości Janis przekazywała ból istnienia. Swoją postawą, pełną rezygnacji i dążenia do samozagłady wyrażała historię osoby oszukanej, niepewnej celu swego istnienia. Na koncertach ofiarowywała ludziom swoją kruchą psychikę i poświęcała się bez reszty, a jej tragiczna śmierć była jakby dopełnieniem tej legendy. Jak to pisze Gino Castaldo w swojej książce:
„Jej śmierć najostrzej chyba wyraziła owo napięcie, jakiego doświadcza dziewczyna, która porzuciła dom w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej, lecz została starta w proch przez rzeczywistość.”
Mimo tego, że kariera Janis trwała zaledwie kilka lat, to w jej osobie najczęściej dopatrujemy się ucieleśnienia dzikiej i rozdartej natury bluesa. Do dziś jest najbardziej znaną białą wokalistką bluesową…
Film opowiada o dzieciństwie Janis Joplin naznaczonym bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki…

godz. 19.00 sala studio
recital: „Norah Jones Songs ” – Dorota Wróblewska & Leszek Nowak 
gościnnie: Łukasz Szafrański i Sara Tomczak
Dorota Wróblewska – wokalistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, właścicielka Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS. Organizatorka warsztatów wokalnych i letniej szkoły muzyki dla dzieci „Happy Summer Music School”. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2008 r. do 2013 r. była członkiem kwartetu wokalnego The Sunday Singers.
https://www.facebook.com/pg/studiohappysingers/about/?ref=page_internal
Od 2013 r. jako solistka współpracuje z Leszkiem Nowakiem – autorem muzycznych projektów edukacyjnych realizowanych w Filharmonii Kaliskiej i Filharmonii Częstochowskiej. Od kilku lat tworzą również zgrany akustyczny duet, oscylujący wokół smooth jazzowej muzyki.

„Norah Jones Songs” – projekt stworzony z piosenek amerykańskiej wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki Norah Jones blues, folk, pop, jazz
Wraz z zaproszonymi gośćmi Dorota i Leszek stworzą wspaniałą muzyczną atmosferę, przedstawiając własne interpretacje piosenek z dwóch pierwszych albumów Norah Jones : „Come away with me” i „Feels like Home”.
Dorota Wróblewska – fortepian, śpiew / Leszek Nowak – trąbka, cajón / Łukasz Szafrański – gitara / Sara Tomczak – śpiew

godz. 20.30 sala widowiskowa
koncert – „Tribute To Etta James” – Paulina Lenda & Muzzy Friends Band
Zapraszamy na koncert, poświęcony jednej z największych, światowych wokalistek, przedstawicielce wokalnego bluesa, wczesnego rhythm and bluesa i soulu. Etta James w rankingu magazynu Rolling Stone uplasowała się na 22. miejscu 100. największych wokalistów wszech czasów i na 62. miejscu 100. największych artystów.
 
Skład Paulina Lenda & Muzzy Friends Band prezentuje utwory Etty w konwencji silnie osadzonej w klasyce blues-rocka. Autorskie podejście do twórczości Etty James, a przede wszystkim spora dawka improwizacji i ciekawe instrumentarium pozwalają odbiorcy poczuć się wyjątkowo – jak w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, w klimacie Jefferson Airplaine, Allman Brothers Band czy Led Zeppelin.  Paulina Lenda to młoda, charyzmatyczna wokalistka z wieloma dokonaniami, posiadająca niepowtarzalną barwę głosu.
https://www.facebook.com/PaulinaLenda/
Muzzy Friends Band – zespół Pawła Muzzy Mikosza, doświadczonego, wykształconego klasycznie kontrabasisty, basisty współpracującego kilkanaście lat min. z Martyną Jakubowicz. Takie połączenie to gwarancja muzyki zagranej – a nie odegranej.
 Paulina Lenda – wokal / Paweł “MUZZY” MIKOSZ – bas Grzegorz Kostrzębski – organy  / Łukasz Matuszyk – klawisze/akordeon / Marcin Zaleś – gitara / Tomasz Burzyński – perkusja.
https://www.facebook.com/muzzyfriends/

godz. 18.30 i 20.00 Art Cafe
Muzyczne Opowieści o Polskich Kobietach Bluesa
 
Zapraszamy również do kawiarni CKiS gdzie od rana będziemy wprowadzać Państwa w bluesowy i bardzo kobiecy klimat. Przypomnimy wielkie damy polskiego bluesa oraz zapoznamy z czołowymi bluesowymi wokalistkami młodego pokolenia…
Prezentacja – Leszek Ziąbka i Damian Miksa
 
UWAGA!
Bilet w cenie 35 zł upoważnia do wstępu na wszystkie wydarzenia w ramach Polskiego Dnia Bluesa. W  recitalu „Norah Jones Songs” może uczestniczyć ograniczona ilość publiczności (ze względu na wielkość sali), w związku z tym wstęp na salę studio – tylko za okazaniem biletu i bezpłatnej wejściówki (do odbioru przy zakupie biletu / dla pierwszych 100 osób). 
Przy zakupie biletu online – zarezerwuj wejściówkę telefonicznie i odbierz w kasie w dniu imprezy! (kasa czynna od godz. 15.00, tel. 76 52 552), do wyczerpania miejsc!
dołącz do naszego wydarzenia na facebook Polski Dzień Bluesa

CKiS

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
więcej»
Bico australia 20131216 146n120