Zapraszamy do VII klas dwujęzycznych, które od września rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego, w którą jest przekształcane Gimnazjum nr 2 przy ul. Ciasnej w Kaliszu. Nasza szkoła ma już czteroletnie doświadczenie w kształceniu dwujęzycznym. Nauczanie to polega na tym, że wybrane przedmioty, w naszej szkole: geografia, biologia, fizyka, literatura powszechna, historia powszechna, muzyka i zajęcia artystyczne, wykładane są w dwóch językach: polskim i angielskim. Nasi nauczyciele – specjaliści od nauczania dwujęzycznego mają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego i wykładanego przez siebie przedmiotu. Uczniom zapewnia się również stały kontakt z native speakerem – panem Paulem Hackingiem, Amerykaninem, który prowadzi konwersacje i zajęcia z historii powszechnej. Absolwenci naszych klas dwujęzycznych mogą kontynuować naukę w klasie dwujęzycznej lub w klasie z maturą międzynarodową w liceum, a niektórzy podejmują naukę w szkołach w Wielkiej Brytanii. Jest to bezpłatna oferta dla każdego ucznia, który chce szczególnie pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, to szansa na kontakt z żywym językiem obcym i na nabycie umiejętności językowych ze słownictwem specjalistycznym dla danych przedmiotów ułatwiających dalszą naukę. Uczniowie pracują w grupach zgodnie z zaawansowaniem językowym, aby mogli optymalnie skorzystać z nauczania. Wszystkie zajęcia odbywają się w ramach planów lekcji bez konieczności uczęszczania na dodatkowe popołudniowe zajęcia językowe.

Od września 2017 r. dodatkowe lekcje przygotowujące do nauki dwujęzycznej będą prowadzone przez naszych specjalistów już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.
Szkoła posiada trzy klasopracownie językowe.

Rekrutacja do klas VII dwujęzycznych rozpoczyna się od 8 maja, szczegółowe informacje na stronie gimnazjum2.kalisz.pl.

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Ciasna 16

maj 26, 2017 10:00

Zdjęcia


Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Mikado ogo firmy

Sprawdzeni Księgowi

Szukasz biura rachunkowego lub chcesz zmienić obecne zapraszamy do NAS. Oferujemy prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, zajmiemy się obsługą kadrowo-płacową Twoich pracowników, zapewnimy szkolenie z BHP. Zadzwoń lub przyjdź: tel. 501 466 207; Kalisz ul. Graniczna 76K/6A (dojazd od ul. H.Sawickiej)
Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Autogrupa brus

Bezpłatny przegląd - umów się!

Sprawdź swoje auto za darmo! Przyjedź do nas, a my sprawdzimy: stan techniczny Twojego pojazdu! Nie tylko ciśnienie w oponach, stopień ich zużycia, ale również stan płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, klocki hamulcowe, geometrię kół i wiele innych newralgicznych punktów w pojeździe. Przegląd Standard i Premium - bezpłatnie! Przyjedź i zadbaj, aby Twoja jazda była zawsze bezpieczna. Umów się tutaj na bezpłatny przegląd. Znajdziesz nas w Opatówku koło Helleny - Trojanów 1D, tel. 62 791 791 108
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article odpowiednio skomponowany posilek 11333 l

Nakarm swój mózg!
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb 1
Msm icon 30
Sklep Firmowy Jutrzenka-Ziołopex
więcej»
Bico australia 20131216 146n120