DAGADANA powraca do Kalisza z nowym projektem muzycznym prosto ze Wschodu. Z cyklu “Pofolkujmy sobie z…” polsko-ukraińska DAGADANA zaprezentuje swoją najnowszą muzykę z płyty „Meridian 68”.

DAGADANA już od dziewięciu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. DAGADANA zagrała blisko 500 koncertów na całym świecie (Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).

W 2008 roku zespół wydał EP „Wygadana”. Debiutanckiemu albumowi „Maleńka” (2010, Offside Records) Polskie Radio „Trójka” udzieliło patronatu, a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata. W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy, a także wydała drugi krążek „Dlaczego nie” (2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka. Płyta została doceniona w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasowała się na #8 miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Album. „List do Ciebie” to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława).

Na najnowszej płycie „Meridian 68” zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku. Trzon nowego albumu stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie. „Meridian 68” była najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie. Otrzymał także nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku/ Muzyka Korzeni.

W Kaliszu DAGADANA zagra w składzie:

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika

Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe

Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja

Max Mucha – kontrabas, gitara basowa

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

styczeń 28, 2018 18:00

Zdjęcia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb sahara 2 2014
Msm icon 30
Sahara Pizza Grill
więcej»
Bico australia 20131216 146n120