Trzecia edycja Biegu Edukatora już w najbliższą sobotę 20 maja. Organizatorem tej imprezy biegowej jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukator prowadzące Niepubliczne Gimnazjum w Kaliszu przy ul. Mickiewicza 11, które w roku bieżącym przekształciło się w Niepubliczną Szkołę Podstawową. Organizatorzy zarejestrowali w tym roku rekordową liczbę biegaczy – łącznie do biegu głównego na dystansie 10 km oraz biegu dodatkowego na dystansie 5 km zgłosiło się ponad 220 uczestników.

Spotykamy się 20 maja w Centrum Edukacji Leśnej w Kaliszu przy ul. Gajowej 11 (Osiedle Winiary). Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 biegiem dla młodzieży na dystansie 2 km, a o godzinie 11.00 wystartują zawodnicy do biegu na 5 i 10 km.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w roku 2015 z okazji 10-lecia Niepublicznego Gimnazjum Edukator i była związana z promocją tej szkoły na lokalnym rynku edukacyjnym. W tym roku chcemy promować, przy okazji imprezy biegowej, nową formułę szkoły już jako placówki kształcącej nie tylko gimnazjalistów, ale także uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edukator – w bieżącym roku otwieramy klasę czwartą, szóstą i siódmą – mówi Zbigniew Czelusta, pomysłodawca i główny organizator Biegu Edukatora.

Podstawowym przesłaniem imprezy jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia. Bieganie to najlepszy sposób na wdrożenie w życie takiego przesłania, ale równie ważna jest profilaktyka zdrowotna.

I między innym dlatego Edukator poszerzył w tym roku formułę imprezy i zaproponuje wszystkim uczestnikom i osobom odwiedzającym imprezę możliwość odbycia bezpłatnie podstawowych badań lekarskich, badań okulistycznych oraz odbycia profesjonalnej konsultacji dietetycznej.

Partnerem głównym tej części imprezy jest Urząd Miasta Kalisz, który jest inicjatorem akcji profilaktycznej „Zdrowy Kalisz”. Wspierać nas będzie także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piomed Ewy Węgier Szewczyk w zakresie badań podstawowych, która także pełnić funkcję lekarza głównego zawodów sportowych. Część badań okulistycznych z kolei będzie dostępna dzięki udziałowi w strefie zdrowia Poradni Okulistycznej OKULUS oraz Szpitalowi Kalmedica przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu. Zapoznanie się z zagadnieniami dietetycznymi i nowoczesnym ekologicznym cateringiem będzie możliwe dzięki udziałowi firmy Life Box Eco Food z Kalisza.


Bieżąca edycja obfituje w nowości, pora wspomnieć o jeszcze jednej. Uczestnicy Biegu Edukatora będą pić na trasie wodę dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu.
O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia przekonują kaliskie wodociągi w swoich kampaniach informacyjnych skierowanych do mieszkańców Kalisza. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele i dlatego zdecydowaliśmy się na wspólną akcję. To osobom aktywnym fizycznie oraz uprawiającym sport zaleca się picie wody z dużą zawartością mikroelementów przed, w trakcie i po znaczącym wysiłku fizycznym zapobiegając tym samym odwodnieniu organizmu i uzupełniając wypocone sole mineralne.

Uczestnicy imprezy w strefie zdrowego trybu życia będą mogli sprawdzić ciśnienie czy poziom cukru we krwi, dokonać pomiaru auto refrakcji oka i ciśnienia śródgałkowego oraz porozmawiać ze specjalistami z zakresu dietetyki, którzy w praktyce wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu ekologicznej i zdrowej żywności.

Biorąc pod uwagę modę na sport i ruch oraz zmianę naszych przyzwyczajeń żywieniowych w związku chociażby z przedefiniowaniem w ostatnich latach piramidy zdrowia – takie działanie wpisuje się zdaniem organizatorów bardzo korzystnie w formułę całej imprezy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy chcą spędzić aktywnie sobotnie dopołudnie do Lasu Winiarskiego przy ul. Gajowej 11.

Odbiór pakietów startowych dla tych, którzy zapisali się do części sportowej imprezy – będzie możliwy od godziny 9.00 a strefa zdrowego trybu życia będzie dostępna dla wszystkich od godziny 10.00.

Lista startujących dostępna na stronie TUTAJ

Więcej na temat 3.Biegu Edukatora oraz poprzednich dwóch jego edycji przeczytacie Państwo w tych artykułach:
Koniecznie wystartuj w 3.Biegu Edukatora !
III Bieg Edukatora – las, droga i TY!

Serdecznie zapraszamy także Kibiców!

Centrum Edukacji Leśnej w Kaliszu przy ul. Gajowej 11 (Osiedle Winiary)

Zdjęcia


Autogrupa brus

Bezpłatny przegląd - umów się!

Sprawdź swoje auto za darmo! Przyjedź do nas, a my sprawdzimy: stan techniczny Twojego pojazdu! Nie tylko ciśnienie w oponach, stopień ich zużycia, ale również stan płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, klocki hamulcowe, geometrię kół i wiele innych newralgicznych punktów w pojeździe. Przegląd Standard i Premium - bezpłatnie! Przyjedź i zadbaj, aby Twoja jazda była zawsze bezpieczna. Umów się tutaj na bezpłatny przegląd. Znajdziesz nas w Opatówku koło Helleny - Trojanów 1D, tel. 62 791 791 108
Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Mikado ogo firmy

Sprawdzeni Księgowi

Szukasz biura rachunkowego lub chcesz zmienić obecne zapraszamy do NAS. Oferujemy prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, zajmiemy się obsługą kadrowo-płacową Twoich pracowników, zapewnimy szkolenie z BHP. Zadzwoń lub przyjdź: tel. 501 466 207; Kalisz ul. Graniczna 76K/6A (dojazd od ul. H.Sawickiej)
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article odpowiednio skomponowany posilek 11333 l

Nakarm swój mózg!
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb zrzut ekranu 2011 10 18  godz. 17.03.22
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»
Bico australia 20131216 146n120