Kaliscy sportowcy na zawodach
30/05/2011 08:29150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych wystartowało w minioną sobotę w Wąsoszach, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Aquathlonie (pływanie + bieg). Wśród zawodników nie zabrakło reprezentantów Kalisza: Angeli Skoniecznej oraz Adriana Sobótkowskiego.
Dla kategorii młodzik były to najważniejsze zawody w tym roku.
Z kaliskiego klubu wystartowało dwóch zawodników: odnajdująca się po chorobie Angela Skonieczna i debiutant Adrian Sobótkowski. Angela uplasowała się na 5 miejscu, a Adrian który rozpoczął przygodę z triathlonem – systematyczne treningi – ok. pół roku temu nie ukończył konkurencji pływackiej, doznając skurczu. Adrian nie mając doświadczenia pływackiego na otwartym akwenie i bardzo krótki staż w tej konkurencji, “zapłacił” za debiut. Dystanse, które mieli do pokonania to 400 metrów pływania i 2 kilometry biegu. Idąc za ciosem, na drugi dzień w niedaleko położonym Ślesinie zawodnicy wystartowali w triathlonie – 600 metrów pływania, ok. 15 km roweru MTB i 3 kilometry biegu. Adrian, który dzień wcześniej nie ukończył zawodów zajął trzecie miejsce w swojej kategorii, został Triathlonistą, jego koleżanka była druga, a kolejny debiutant Mieszko Łańduch startujący w kategorii młodzieżowej zajął 3 miejsce. Wspomnieć należy, że sympatyzujący z naszym klubem Artur Wasilewski zajął w kategorii masters w aquathlonie drugą lokatę – mówi Jerzy Wleklak.
Czołówka krajowa triathlonistów rozjechała się po Europie, w Senecu na Słowacji nasz były zawodnik Mateusz Kaźmierczak studiujący na warszawskiej AWF, zawodnik G-8 Bielany zajął III miejsce w zawodach Pucharu Europy na dystansie olimpijskim – 1500m pływania, 40 km rower, 10 km bieg – ulegając zawodnikowi gospodarzy i zawodnikowi Ukrainy – dodaje Wleklak.
Kaliski Klub cały czas prowadzi otwarty nabór dla młodzieży chcącej swoje życie wzbogacić o przygodę zwaną dyscypliną żelaznych ludzi – triathlon.
Zapraszają zawodnicy i trener – kontakt – basen DELFIN lub Jerzy Wleklak 606651871.
Tagi: zawody, pływanie, Delfin, Kalisz, triathlon
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
← Powrót















