Napisz_artykul_tab
Patronaty_tab
 
 
 
STREFA USŁUG CALISIA.PL
Obecnie dostępne: 8
Guzik_optyka_normal

Zbadaj wzrok

Skorzystaj z profesjonalnego badania wzroku. W dodatku ze sporą zniżką. Warto zadbać o najważniejszy ze zmysłów. Możesz też dobrać bardzo dobre okulary - w atmosferze prawdziwego zainteresowania Twoim wzrokiem.
Guzik_c3d_normal

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Guzik_artentic_normal

Zamów stronę www

Reklama, wizerunek, strona internetowa to takie same elementy Twojej firmy, jak sprzęt, pracownicy i biuro. Warto o nie zadbać. ARTENTIC.COM robi to z sukcesem dla małych i średnich firm. Mamy naprawdę dobre pomysły. Zbudowaliśmy portal calisia.pl z którego właśnie korzystasz.
Logo_helios_normal

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Guzik_dentalcare_normal

Zamów wizytę u dentysty

Mamy swój udział w zdrowym uśmiechu wielu Kaliszan. Zajmujemy się uśmiechami od 20 lat i znamy się na tym.
Zapraszamy! Umów się i sprawdź 20 lat naszych doświadczeń!
Guzik_opony_express_normal

Napraw samochód

Zadbaj o swój samochód online - umów się na wymianę opon lub sprawdź koszt naprawy. Podaj markę, model, rocznik, pojemność oraz co byś chciał naprawić. Skontaktujemy sie z Tobą, podamy koszt oraz uzgodnimy dogodny dla Ciebie termin naprawy.
Guzik_tomografia_normal

Zamów zdjęcie RTG

Wykonaj bezpieczne zdjęcia RTG (zębów). JEDYNY TAKI APARAT RTG W KALISZU!
* tomografia 3D * Zdjęcia pantomograficzne * Zdjęcia cefalometryczne
Zdjęcia są tak precyzyjne, że można mierzyć struktury anatomiczne kości. Mogą być Ci potrzebne przy leczeniu zębów, zakładaniu aparatu ortodentycznego czy implantów...
Plus_dodaj_usluge128_normal

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!
Wybierz_lekarza
Banerek-motoryzacja
Button_znajdz_prace
 
 
 
Zrzut_ekranu_2013-09-27__godz
Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park
 
 
 
CAFE.CALISIA.PL
Desery_thumbnail3Pyszne desery w Cafe.Calisia.pl !!!
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
WIDEO
 
Hiru_japan_female_20131216_146n120
Bico_australia_20131216_146n120
 
 

POPULARNE TAGI
 
← Powrót

Zawał serca? W Kaliszu nie otrzymasz pomocy

Robert Ocetkiewicz
07/01/2012 21:58

Kaliski szpital przy ul. Poznańskiej ma nie tylko problem z poradniami. Odwołano ordynatora oddziału kardiologicznego dr Janusza Tarchalskiego. Nie działa przez to pracownia hemodynamiki, a pacjenci z ciężkimi zawałami serca muszą szukać pomocy poza Kaliszem.

Szpital_kalisz_article
 
 
Robert Ocetkiewicz

Dr Janusz Tarchalski jest cenionym w naszym mieście kardiologiem, został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Kalisza. Na początku tego tygodnia dostał jednak od dyrekcji szpitala wypowiedzenie umowy. Wraz z nim z pracy zrezygnowało także pięciu innych jego współpracowników.

Powodem odwołania dr Tarchalskiego jest spór o wynagrodzenia.
„Uważam, że nie możemy być stawiani pod ścianą co trzy miesiące ze względów finansowych. Wymagania są duże. Pan dr Tarchalski jest także właścicielem spółki Jantar w Ostrowie i jako przedstawiciel tej spółki wystąpił z wnioskiem na kontrakt. Udzielać chciał świadczeń w pracowni hemodynamiki i zażądał ceny 145 zł za godzinę. Pozostali asystenci 120 zł. Możemy mówić o cenach, ponieważ konkurs został unieważniony” – mówił podczas ostatniej konferencji w kaliskim szpitalu jego dyrektor Wojciech Grzelak. „Moja decyzja jest ostateczna” – podkreślił.

Dr Janusz Tarchalski uważa z kolei, że praca na oddziale kardiologicznym i hemodynamiki jest bardzo stresująca, a lekarze w Kaliszu zarabiają mniej niż koledzy po fachu z Konina, czy Pleszewa.

W dyskusję włączył się Jan Mosiński – radny sejmiku Województwa Wielkopolskiego i zarazem szef regionalnej „Solidarności”. Skomentował całą sytuację w kaliskimi szpitalu związaną z zamkniętymi poradniami, pracownią hemodynamiki i problemem oddziału kardiologii.

Podczas konferencji Jan Mosiński mówił: „Kontraktując usługi na świadczenia medyczne z dziedziny kardiologii w tym również hemodynamiki, pan dyrektor zapewne świadomie wprowadził w błąd NFZ podając skład zespołów lekarskich, które miały świadczyć usługi zdrowotne w tym zakresie. Wiedział, że nie przedłuży umów z pięcioma lekarzami na oddziale i zwolni też dr Tarchalskiego. Tym samym wprowadził w błąd NFZ „fałszując” dane do kontraktu. Poprosiłem w związku z tym dyrektora wielkopolskiego NFZ, aby sprawdził, czy jest to zgodne z prawdą, a jeżeli jest, to należy wyciągnąć konsekwencje wobec dyrektora Grzelaka”.

Spór pomiędzy dr Januszem Tarchalskim, a dyrektorem kaliskiego szpitala spowodował, że pacjenci z ciężkimi zawałami serca muszą teraz być dowożeni do szpitali w Pleszewie lub Ostrowie Wielkopolskim. Według zapewnień Wojciecha Grzelaka, pracownia będzie działać ponownie w połowie przyszłego tygodnia. Mimo zwolnienia ordynatora kardiologii, sam oddział funkcjonuje.

Zobacz także


Tagi:  szpital, Kalisz, problemy szpitala, hemodynamika, lekarze, zwolnienia



Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157
Loader_157x157

 

Asia 07/01/2012 23:42

Człowiekowi to wiecznie mało i mało… Ciekawa jestem jakby pomocy potrzebował ktoś z jego rodziny…

Vote-for Usun-30
zorro 08/01/2012 00:28

na zewnątrz szpital coraz ładniejszy w środku coraz większy burdel. Nie działają przychodnie, kolejne oddziały przestają funkcjonować a co na to nasze “wspaniałe władze Kalisza” Czy Pęcherz zabrał głos w tej sprawie czy stał się rybą i wszstko mu jedno jak funkcjonuje szpital

Vote-for Usun-30
renta 08/01/2012 08:52

145 zł za godzinę? Ja ma tyle na tydzień!

Vote-for Usun-30
Tomek 08/01/2012 10:12

Po zawale do Ostrowa albo Pleszewa ?!?!? Czy nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że czas w takim przypadku odgrywa decydujące znaczenia? Kilka pierwszych minut a potem już można ratować przyszłe “warzywa”. Szanowny panie podpisujący się “renta” rozpoczynanie demagogicznych sporów n/t wynagrodzenia jest idiotyzmem, czy pan porównuje się z p. Tarchalskim? A odpowiedzialność w przypadku gdy zawałowiec zejdzie z tego świata, bo nie będzie komu Go ratować? Zgadzam się z Zorro, fasada z dnia na dzień ładniejsza a wewnątrz – kto wie co tak naprawdę się dzieje. A pan Grzelak powinien raczej zająć się swoimi dochodami, bo zaglądanie komuś w kieszeń świadczy nie najlepiej o panu, doktorze.

Vote-for Usun-30
Frozone 08/01/2012 10:39

Jaka odpowiedzialność ha ha? Słyszałeś KIEDYKOLWIEK o skazanym lekarzu za błąd w sztuce lekarskiej? Każdy kto miał przyjemność bycia na izbie przyjęć w kaliskim szpitalu wie jak chamscy i bezczelni potrafią być osoby tam pracujące. No chyba że 200zl za życzliwość, 600zl za zaangażowanie i 1000zl za w miarę komfortowe i bezpieczne warunki. A pewnie nie wiecie że pierwotnie zażądali 180zl podwyżki, niezły tupet.

Vote-for Usun-30
Tomek 08/01/2012 10:41

do Frozone – może kiedyś Ciebie to spotka i tam wylądujesz, to wtedy docenisz wiedzę i doświadczenie tych lekarzy. Oby nie, bo musiałbys zmienić zdanie n/t Ich usposobienia.

Vote-for Usun-30
Kris 08/01/2012 11:00

odwołać Grzelaka zanim zniszczy doszczętnie szpital bo zaden z dobrych specjalistów nie zostanie w okraglaku

Vote-for Usun-30
kaliszanin. 08/01/2012 12:01

Wizyta u kardiologa na ul. Podkowińskiego kosztuje 100zł, czas wizyty średnio około 20 minut X 3 (godzina) to 300zł. 145zł to o 155zł taniej niż płacą pacjenci ubezpieczeni bez refundacji NFZ w przychodni przy ul. Podkowińskiego. Może ta komisja społeczna przyjrzy się szkodliwej działalności pana Grzelaka, jego decyzje są wrogie w stosunku do pacjentów których leczenie finansowane jest z NFZ.

Vote-for Usun-30
kaliszak 08/01/2012 12:33

To jest Polska . Młodzi ludzie , jeżeli nie chcecie na to patrzec co się tu dzieje , jedzcie do Anglii, tam was docenią . Po cholere tu zyc za 2000 miesięcznie i czytac na kazdych wiadomosciach ze cena paliwa jest 3 razy drozsza niz byc powinna , ze umrzec mozna bo lekarz nie moze wypisac recepty , ze do lekarza nie mozna się zapisac , bo najblizszy termin jest za 4 miesiace , ze w szpitalu nie ma kto leczyc , ze pis zyje z po jak pies z kotem zamiast pracowac , ze nawet głupie kino w galerii tęcza nie może zostac otwarte bo po co ma byc łatwo jak moze byc rudno. To jest Polska , druga irlandia hahahahhaa. Młodzi nie marnujcie się , wyjezdzajcie stąd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote-for Usun-30
naczelna 08/01/2012 12:59

Potrzebujący pilnie pomocy niech zgłaszają się do p. Grzelaka na Główny Rynek. Na pewno nie odmówi nikomu pomocy.

Vote-for Usun-30
do|Frozone 08/01/2012 13:12

6-01-2012zabrała mnie karetka po utracie przytomności i mimo że byłem tylko lekko wypity to otrzymałem naprawdę fachową pomoc,chwała im za tą bardzo ciężką pracę na oddz.SOR bo to trzeba zobaczyć z jakim poświęceniem tam pracują

Vote-for Usun-30
co jest grane? 08/01/2012 13:16

CO DZIEJE SIĘ W KALISKIM SZPITALU?
SAMOWOLKA
IGNORANCJA
SPECJALIŚCI STAWIANI POD ŚCIANĄ – NIE PODOBA SIĘ TO WON
NASZYCH WYBITNYCH LEKARZY , NIE POCHLEBCÓW GRZELAKA MOŻNA SPOTKAĆ W OSTROWIE , PLESZEWIE I BÓG WIE GDZIE JESZCZECZY NIE MA NA TO RADY….

Vote-for Usun-30
08/01/2012 13:19

Dlaczego pretensje do dyrektora,czy was porąbało,to on chce takich zarobków,czy lekarze,czy im sie zdaje że żyją w innym kraju jak wszyscy.Ostatnio dowiedziałam się od znajomego że za usunięcie zęba w Świeto zapłacił 500 zł,w ryja bym dała temu dentyście.Nie daj Bóg gdyby coś ,zawał ,czy co przydarzyło sie komus z mych bliskich ,to gilotyna dla tych chamów.

Vote-for Usun-30
tre 08/01/2012 15:23

Nic dziwnego, że kaliski szpital nie zawarł kontraktów z NFZ. Skoro taka kasę chcą zarabiać lekarze! Ciekawe, kto w Kaliszu przebił tę ofertę, gdzie i za ile będą pracować lekarze. Prywatna przychodnia zaoferuje więcej?

Vote-for Usun-30
młody 08/01/2012 15:40

I to jest cała Polska. Kraj miodem płynący. Wszędzie dookoła jest be tylko my jesteśmy zieloną wyspą. Do tego jeszcze mamy najlepszego Premiera i Ministra Zdrowia, którzy wszystko potrafią (obiecać)

Vote-for Usun-30
obserwator 08/01/2012 16:13

WYPIEPRZCIE TEGO GRZELAKA NA ZBITY PYSK!!!
PRZECIEŻ TEN IDIOTA NAWET DO PIASKOWNICY NIE DORÓSŁ! NO ALE MOŻE JEST CZŁONKIEM MAFIJNEGO SAMORZĄDNEGO KALISZA??? NIE DAJ BOŻE ZACHOROWAĆ.

Vote-for Usun-30
pacjen 08/01/2012 17:39

W szpitalu czas na podwyżki dla wszystkich pracowników.Wiaruchna bedzie zarabiać to i doktór sie wyżywi.A za kontrakty któś odpowiada . Ukarać!Szpitalem trza umieć żądzić.Jak sie nie umie to zwolnić dupków i jusz.Cuś nerwowy ten grzela

Vote-for Usun-30
pielegniarka 08/01/2012 17:49

Malatura szpitala niczego sobie a w środku gówno moralne.Pacjent sie nie liczy!Zarządzający nie wie po co jest !i dla kogo?

Vote-for Usun-30
mupet 08/01/2012 19:27

Podziękujmy Panu Grzelakowi, dla którego szpital jest jego prywatnym folwarkiem i również za mocno zaczyna rządzić na Wydziale Medycznym na PWSZ, za dużo funkcji i za dużo się zdaje, ale nie tacy spadali nisko ze stołka, kwestia czasu

Vote-for Usun-30
bankier 08/01/2012 20:08

Teraz już krok do powołania spółki.A swoją drogą super podzielny ten dyrektor.Może mi kto powie ile on pensji bierze za prace na tylu etetach w jednym czasie????

Vote-for Usun-30
gd 08/01/2012 21:08

zastanówcie się co piszecie zanim zaczniecie to robić. W tego typu konfliktach w grę wchodzą PIENIĄDZE , AMBICJE i coś tam jeszcze.

A to że włącza się w to jeszcze jakiś MOSIŃSKI (to chyba jakiś polityk zapewne) to już świadczy że ci lekarze (bo po ich stronie się opowiedział) nie do końca są ‘czyści’. Choć i im też trzeba przyznać rację, że chcą więcej zarabiać (kto nie chce). Ale mamy WOLNY RYNEK i jeśli dyrektor ma na ich miejsce równie dobrych i tańszych specjalistów – TO JEST TO OK.

Vote-for Usun-30
Tomek 08/01/2012 22:55

kolego “gd” to jak już serce Cię dopadnie, to oddaj się wtedy w pewne ręce tego równie dobrego specjalisty. W wolnym rynku jest również miejsce dla nowego dyrektora, bo ten sobie nie radzi na tym stanowisku i doprowadza do ciągłych konfliktów.

Vote-for Usun-30
sercowy 08/01/2012 23:10

ja tu wróżę prywatny pięknie wyremontowany szpital PRY WA TY ZA CJA!!!! brawo dr g!!!!!!!!

Vote-for Usun-30
obserwator 08/01/2012 23:13

komentarz usunięty ze względu na poziom wypowiedzi

Vote-for Usun-30
Reymont 08/01/2012 23:16

a ten Grzela to jakiś chłop? U Borny tez taki był.

Vote-for Usun-30
Kuchnicki z Kalisza 09/01/2012 11:27

3 lata temu przeszedłem zawał gdyby nie fachowa opieka Pana Dr. Tarchalskiego i jego personelu morze bym dziś tego nie pisał Szczególnie podziwiam pracę Pana Dr.Wiewiórkowskiego który ponad 2,5 godziny przeprowadzał mi zabieg na sercu w pracowni hemodynamiki WIELKIE DZIĘKI PANIE Dr.WIEWIÓRKOWSKI

Vote-for Usun-30
wera 09/01/2012 14:43

panie redaktorze. proszę zwrocić uwagę na to, że kwota ktorą podaje pan grzelak była zapewne stawką wyjściową do negocjacji-proponuje się dowiedziec na jaką stawkę zgodzili się lekarze po negocjacjach. pan grzelak “pięknie” manipuluje informacjami….

Vote-for Usun-30
fryzjer 09/01/2012 16:18

A ile zarabia pan Grzelak na dwóch stołkach (szpital i pogotowie)? Pracuje średnio po 3 godziny w szpitalu i tyle samo w pogotowiu. Łącznie ok. 6 godzin dziennie. Zarobek z dwóch insytucji, tak sądzę ok. 35-40 tys. zł.

Vote-for Usun-30
irek 10/01/2012 00:10

Jeśli coś jest nie tak personel skłócony z dyrekcją, pacjenci stoją za personelem – no to chyba łatwiej jest zmienić manegera niż setkę ludzi? to chyba logicznie. Kiedy pracowałem w jednej z prywatnych firm raz w roku przyjeżdzał szef (nie prezes, nie dyrektor itp poprostu gość który wykładał i wkładał kasę) robił rekonesans w swoich spółkach.

Problem był analogiczny spółka źle funkcjonowała (to nie znaczy że nie zarabiała) atmosfera była kwaśnia najpierw zaczeli rezygnować specjaliści potem zwykli pracownicy – szefo przyjechał było krótkie pytanie do managera firmy “Dlaczego fachowcy odchodzą z firmy dlaczego?” Pan manager ludzie niechcą współpracować. Szefo poptrzył i jednym tchem do managera – za godzinę wypowiedzenie w sekretariacie reszta formalności pocztą. To nie ludzie się dogadują z managerem to manager dogaduje się ludźmi.

Wisi mi to czy dyrektor zarbia 10 – 100tyś. dyrektor to manager ma tak robić żeby firma przynosiła zyski i stworzyć zgrany zespół pracowników. Pojęcia też nie mam czy dyrektor pracuje 3h tu i 3h tam – tylko nasuwa się wniosek skoro jeden człowiek może kierować takimi sporymi instytucjami przez ok. pół roku jednocześnie to w takim razie po cholere wogóle zatrudniać 2 osoby na stanowiskach dyrektorskich – może być dyrektor pcpr i mops tu 3h i tu 3h przecie i tu i tu pomaga się ludziom to prawie to samo?

Ironia przemawia przez mój komentarz ale nie będzie mi do śmiechu kiedy z zawałem będą ze mną gnali do pleszewa czy ostrowa ;) Może dobrym pomysłem będzie jak szpital w kaliszu kupi helikopter i jak ktoś sobie wykupi taką usługę dostarczą go helikopterem ;)

Potwierdza się to że sprywatyzowany szpital działa jak firma. Skuteczniej, szybciej, efektywniej. Szpital w pleszewie jest spółką – i jakoś problemów nie słychać.

Taka historyjka wśród pacjentów krąży (ojciec średnio 1-2 razy do roku wpada na zawał do okrąglaka) wiecie dlaczego szpital na poznańskiej jest okrągły? to zemsta PRL żeby przyciągał jak magnes problemu ;)

Vote-for Usun-30
walbrzych 10/01/2012 12:17

jeszcze nie slyszalem o biednym lekarzu. a poziom leczenia w kaliszu tychze specjalistow jest gorzej niz zenujacy.
kilkukrotnie korzystalem z poradni ortopedycznych z powodu zlaman. w szpitalu na poznanskiej dr. szlachta czy jak jej tam zlamanie kosci lokciowej unieruchomila za pomoca podporki pod lokiec zamiast dwoch najblizszych zlamiu stawow, tak jak ucza w szkole (nawet ja to wiem). w medixie dr kindzi nawet nie posiadał ostrego narzedzia do ciecia gipsu, najlepiej wychodzi mu wypisywanie l 4 i recept. na rogatce ortopeda nie pamietm juz nazwiska po zle zlozonym palcu i ograniczonym ruchu zasugerowal zebym nie robila zamieszania. na polnej dr gerlich w godzinach dyzuru nie przyjela mnie ‘bo nie mam czasu’ mimo ze nie bylo zadnego pacjenta w poczekalni a po pokazaniu wynikow badan z podwyzszana glukoza zasugerowala zebym jadla mniej slodyczy. wymieniac dalej? i ci panstwo chca wiecej pieniedzy.

Vote-for Usun-30
do walbrzych 11/01/2012 00:13

Takich specjalistów jest wiecej – nie musisz pisac. My to wiemy. Uwierz nam. ‘:)
’’a po pokazaniu wynikow badan z podwyzszana glukoza zasugerowala zebym jadla mniej slodyczy’’ – co w tym stwierdzeniu bylo nieprawidlowego? A moze ty nadal wierzysz ze to jedzenie miesa tworzy ci blaszki miazdzycowe? Pozdrowienia

Vote-for Usun-30
poznańska pyra 11/01/2012 20:03

Mnóstwo komentarzy a prawda jest inna. Kto to widział by Ostrowiak był tak wychwalany w Kaliszu.Doktorze Tarchalski jest Pan wybitnym kardiologiem, autorytetem cieszącym się ogólnym zaufaniem a to kaliszakom nie w nos. Panowie zakopcie topory wojenne.

Vote-for Usun-30
Stępień 12/01/2012 20:04

Dość tego ! Czas zmienić kadrę kardiologów na Oddziale . Dr Tarchalski obrósł w piórka jest arogancki !! A jego ekipa wiernie mu wtóruje szczególnie ten gbur Suchanecki z Ostrowa . Precz z takimi lekarzami . Leczą z wielką łaską !!
Dr M Moga np zamiast udzielać porad to każdemu pacjentowi nadaje jaki to konfliktowy jest Tarchalski -to paranoja . Cała kaliska kardiologia to jeden wielki burdel. Same chore układy walka o kasę – a kto cierpi rzecz jasna PACJENT

Vote-for Usun-30
13/01/2012 21:33

A teraz na kardiologii podobno będzie żadził dr Czaja bardzo kulturalny człowiek.Może będzie w końcu jednakowo traktował wszystkich pacjentów nie jak Tarchalski-wg.klasy ikasy.Ai pielegniarkom nie będzie robił przykrych uwag na sali chorych czego byłem świadkiem jako pacjent kardiologii.

Vote-for Usun-30
18/12/2013 05:21

Gli Replica Orologisono molto di moda, stanno diventando sempre migliore in molti aspetti.- Dove acquistare i migliori Rolex Replica senza problemi da un sito sicuro ed affidabile.Come sapete purtroppo online i falsi siti hanno sia …

Vote-for Usun-30
 


(max. 70 znaków)