Sliding_panel_tab
 
 
Bez_nazwy-4
 
STREFA USŁUG CALISIA.PL
Obecnie dostępne: 8
Btn_kino
Btn_imprezy
Btn_optyk
Btn_kosmetyczka
Btn_reed
Btn_soki
Btn_at
Btn_tooth
Btn_question_mark
 
 
Z KRAJU I ZE ŚWIATA
Drużyna Wojów KOLOVRAT na IX Najeździe Barbarzyńc...
Kaliska "Strefa Kibica" (30)
Alicja Tchórz Akademicką Mistrzynią Polski! (4)
 
Calisia_-_osiedle_90x_300
 
TURYSTYCZNA OFERTA DNIA
Majorka_0_banner
Lazur wody, złoty piasek i urodziwe uliczki...
 
 
 
 
 
 
 



 

 
 
POPULARNE TAGI
 
 
 
← Powrót

Młodzi będą kopać

Karina Zachara, UM Kalisz
30/06/2010 10:27

Już 1 lipca rusza Międzynarodowa Letnia Akademia Archeologii. Dziś w Villi Calisia odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie z jej uczestnikami.

5_1_article
 
 
Karina Zachara, UM Kalisz

Międzynarodowa Letnia Akademia Archeologii organizowana w ramach Jubileuszu Kalisia 18,5 to ciekawy sposób na spędzenie wakacji przygotowany dla młodzieży przez kaliskich archeologów. W czasie dwóch lipcowych turnusów w ramach projektu młodzież będzie uczestniczyć w pracach wykopaliskowych na terenie osady ze schyłku starożytności w Kaliszu – Piwonicach. To osada datowana od I w. p. n. e. do V w. n. e.
- Wprawdzie prace wykopaliskowe są tam prowadzone od lat 50-tych i dotychczasowe znaleziska są bardzo cenne, ale jest to wciąż teren nie do końca zbadany. Uczestnicy Akademii będą więc mieli sporo pracy i jesteśmy przekonani, że uda się tam znaleźć mnóstwo cennych skarbów z dawnych epok – mówi Adam Kędzierski, kierownik Kaliskiego Stanowiska Archeologicznego.
Przez cały lipiec uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci będą poznawać tajniki archeologii. To, czego dotąd uczyli się na lekcjach historii, sprawdzą w praktyce. Wezmą w ręce specjalistyczne narzędzia i w głębi ziemi poszukiwać będą śladów przeszłości. A czynić to będą pod okiem wykwalifikowanych archeologów z Kalisza: Adama Kędzierskiego i Leszka Ziąbki oraz Roberta Żukowskiego z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, który sprawuje opiekę nad Letnią Akademią Archeologii.

Atrakcji zaplanowano jednak znacznie więcej: będą warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakami, ogniska. Wszystko to za niewielkie pieniądze. Jedyne koszty wiążą się z noclegami i wyżywieniem.
I turnus potrwa od 1 do 15 lipca, II – od 19 do 31 lipca. W pracach weźmie udział ok. 20 osób z Polski, Niemiec i Słowacji.



Tagi:  Kalisz, archeologia, Ziąbka, warsztaty



5_1_thumbnail2
4_1_thumbnail2
1_1_thumbnail2

 
ddd 30/06/2010 10:48

Panie K, pan tylko ściemniać potrafi i jeździć po parku samochodem!

Vote_for Vote_against
marysia 30/06/2010 11:34

ale ladniutki ten chlopak w srodku na 1 zdjeciu:P

Vote_for Vote_against
30/06/2010 22:14

Marysia bo to jest Justin Bieber :)

Vote_for Vote_against
01/07/2010 12:18

… a niech im się trafi coś w rodzaju :

http://www.guardian.co.uk/science/2010/jun/07/york-gladiator-graveyard

Vote_for Vote_against
ja 01/07/2010 22:57

sam jesteś Justin Bieber

Vote_for Vote_against
01/07/2010 23:14

Justin cy to dy. Jezdem tfojom fagom. Aj lowiu

Vote_for Vote_against
marysi 02/07/2010 15:34

ale on jest ladniejszy od Justina;* Ciekawe kto to jest;)

Vote_for Vote_against
ładniejszy 06/07/2010 11:07

ja jestem ładniejszy.
sam w sumie nie wiem jak sie tu znalazłem, to znaczy wiem – łapanka była w ostatniej chwili, kumpel mnie zapisał i nawet mi nic nie powiedział.
kazali mu wprawdzie znaleźć jakieś CHĘTNE do kopania, ale on jest innej orientacji i zapisał mnie, bo jestem najładniejszy i ładnie na zdjęciach wychodzę.
pewnie dlatego kopanie ogranicza się do kopania po kostkach. mnie.

Vote_for Vote_against
 

Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.




(max. 70 znaków)


Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Odpowiedź na poniższe pytanie przekonuje nas że nie jesteś robotem, tylko kochanym czytelnikiem Calisia.pl

Który mamy rok? (cztery cyfry)

 
Tę odpowiedź pozostaw pustą:

 
Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu Calisia.pl


← Powrót