9 MEDALI KALISKICH LEKKOATLETÓW

2015-05-21 21:39:00 LEKKOATLETA

Dziewięć medali – po trzy z każdego kruszcu – wywalczyli kaliscy lekkoatleci podczas Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych. Impreza odbyła się w miniony weekend w Poznaniu. Kaliszanie z UKS 12 i UKS Dziewiątka OSRiR potwierdzili, że ich forma rośnie z tygodnia na tydzień. Kilkoro z nich nie tylko stanęło na podium, ale też poprawiło swoje rekordy życiowe i uzyskało minima na mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych.

Łukasz Jędrusiak oraz trener Marcin Małecki

Najlepiej spisał się potwierdzając swoją wysoką formę w tym sezonie zawodnik UKS 12 KALISZ Łukasz Jędrusiak, podopieczny trenera Marcina Małeckiego.
Miotacz z Kalisza zdobył dwa medale, złoty w konkurencji rzutu dyskiem w wynikiem 50.04 m ( po raz 4 w tym sezonie rzucając dyskiem powyżej 50 metrów ) oraz srebrny w konkurencji pchnięcie kulą uzyskując najlepszy w swojej karierze wynik 15.84 m. Trzeba przyznać że nie szykowaliśmy się specjalnie do tego startu gdyż docelowa impreza czyli Mistrzostwa Polski są za ponad miesiąc i chcieli byśmy tam trafić ze szczytem formy – komentuje trener Małecki

Po złote medale sięgnęli juniorzy UKS 12 Kalisz – Mateusz Wojtaszek (400 m, 50.56 – rekord życiowy) oraz przedstawicielka „Dziewiątki”, Kinga Grabowska. Utalentowana biegaczka zajęła pierwsze miejsce na dystansie 1500 m juniorek młodszych, ustanawiając „życiówkę” czasem 4:44.92. – Kinga debiutowała na tym dystansie w gronie juniorek młodszych – podkreśla trener Waldemar Olszyna. Jego podopieczna wypełniła już minima na MP w kategorii juniorek w biegach na 800 i 1500 m, choć jest to dopiero jej pierwszy rok startów w kategorii juniorek młodszych.

Dwa medale wywalczyła ponadto Izabela Krot UKS 12 Kalisz (srebro na 400 m juniorek, 60.85 – rek. życiowy i brąz na 800 m juniorek, 2:20,33 – rek. życiowy).
Wicemistrzynią Wielkopolski została też Anna Przyjazna UKS 12 Kalisz (3000 m juniorek – 10:49,63 – rek. życiowy i minimum na MPJ).

Dorobek medalowy kaliszan, w postaci brązowych krążków, uzupełnili Krzysztof Filar (1500 m juniorów młodszych, 4:16,74 – rek. życiowy) i Rafał Mrowiński UKS 12 Kalisz (1500 m juniorów, 4:04,74 – rek. życiowy).

W Poznaniu także inni lekkoatleci UKS 12 zanotowali wartościowe rezultaty. Tuż za podium uplasowało się troje z nich. W skoku wzwyż czwarta była Patrycja Skoczylas, wynikiem 160 cm ustanowiła rekord życiowy, który powinien dać jej przepustkę do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na podobnych lokatach swój udział w wojewódzkich mistrzostwach zakończyli Krzysztof Smolarek (pchnięcie kulą oraz w rzucie dyskiem) i Maciej Marchwicki (400 m).