Article 23 External article
fot. Aleksandra Heronimczak

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka, z sali Wiosenna łąka wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “PSIjaciel zwierząt” zorganizowanej przy współpracy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals oraz Disney Junior. Głównym jej celem było szerzenie wśród dzieci wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności. Dzieci, uczestnicząc w cyklu zajęć dowiedziały się między innymi, że właściciele zwierząt muszą być odpowiedzialni za los swoich pupili oraz szanować ich potrzeby i prawa. Nauczyły się również jakie zachowania są niebezpieczne i nieakceptowane w kontaktach ze zwierzętami domowymi i dzikimi, a także jak skutecznie ochronić się przed atakiem groźnego psa przyjmując „pozycję żółwia”. W ramach programu samodzielnie wykonały także prace plastyczne zgodne z jego tematyką. Mali miłośnicy zwierząt doskonale poradzili sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami.

W podziękowaniu za zaangażowanie i aktywność podczas zajęć oraz uczestnictwo w akcji dzieci otrzymały kolorowanki oraz odznaki „PSIjaciel zwierząt” z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajki „Bingo i Rolly w akcji”.

Podczas realizacji programu w holu przedszkolnym odbyła się zbiórka karmy, koców i akcesoriów dla potrzebujących podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. Uwieńczeniem realizacji programu „PSIjaciel zwierząt” była wizyta pracownika schroniska wraz z pieskiem i przekazanie zebranych darów oraz prezentu specjalnego – budy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za okazane serce i przyłączenie się do naszej zbiórki.

Zobacz także
Thumb aaaizba  96   a800x533
Izba Pamięci w Liskowie
Thumb dsc09008
SLD chce "Przywrócić normalność" i deklaruje got...
Thumb p1180938a
Pijany kierowca wypadł z zakrętu i skosił latarn...Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120