Każde dziecko chce mieć w szkole równe szanse. Niestety nie każdych rodziców stać na zakup wszystkich niezbędnych przyborów do szkoły. W ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechu możemy im zafundować niezbędne pomoce naukowe! Portal Calisia.pl przekazał w tym roku dwa “tornistry” dla najmłodszych uczniów.

Article img 9372
fot. Calisia.pl

Przez 9 lat Caritas w Polsce przekazał dzieciom z ubogich rodzin 150 tys. szkolnych wyprawek. Ruszył nowy rok szkolny, więc to ostatni dzwonek na zakup zeszytów, książek, piórników i wyprawek szkolnych. W szkole każdy uczeń powinien mieć takie same szanse na naukę i rozwój, dlatego nie pozwólmy, by ci ubożsi mieli gorszy start.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, Caritas Diecezji Kaliskiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechu. Uczniów wsparły w tym roku kaliskie media – Portal Calisia.pl, Radio Centrum oraz kaliska redakcja Radia Poznań. Plecaki ze wszystkimi niezbędnymi przyborami i materiałami jak ołówki, pisaki, kleje, farby czy długopisy trafiły do dwóch chłopców – 7-latka i 11-latka. Redakcja Calisia.pl osobiście przekazała dwa tornistry zapewniając dobry start dla uczniów w nowym roku szkolnym.

Każdy z nas może wziąć udział w akcji Caritasu zadbać o wyprawkę szkolną dla uczniów z ubogich rodzin. Można to zrobić na 4 sposoby.

1. Samodzielnie przygotowując wyprawkę dla dziecka. Można pobrać plecak z caritas i uzupełnić go w przybory szkolne. Mogą to być: piórniki, długopisy, zestawy linijek, kredki, flamastry, farby, plastelinę, zeszyty itp. Po wypełnieniu plecaka w/w artykułami, należy przynieść go ponownie do caritas.

2. Przybory szkolne można również przekazywać do Centrali Caritas, przy ul. Prostej 1A w Kaliszu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

3. Dokonując wpłaty na Caritas – nr konta 15 1050 1201 1000 0022 7106 5233 z dopiskiem: „Tornister pełen uśmiechów”.

4. Wyślij SMS o treści “TORNISTER” pod numer 72052 (2,46 z VAT).

Akcja potrwa do 15 września!

Zobacz także
Thumb img 6437a
Potrącenie rowerzysty na ul. Górnośląskiej
Thumb img 6526
Kaliszanie gorąco dopingowali! Polacy! Nic się n...
Thumb czo%c5%82o
Plenerowa lekcja profilaktyczna w Parku Przyjaźni

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    skor dajemy 500 PLUS to chyba stać na tornister rodziców bo te pieniądze są na dzieci, a te plecaki to dajcie dziecią z domu dziecka to są poszkodaowane przez życie dzieci.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120