Aktywnie, ale bez medali

2017-06-23 09:52:00 Karina Zachara

W czwartek, podczas rozgrywanych w Krokowej szosowych Mistrzostw Polski, juniorzy KTK Kalisz rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. Choć do miejsc medalowych nieco zabrakło, na trasie byli aktywni. Ponownie ambitnie walczyła Wiktoria Polak.

Juniorki przez większą część dystansu jechały w tempie, pozostawiającym wiele do życzenia, a pojedyncze próby odjazdów były dość szybko likwidowane. Pięć kilometrów przed metą zaatakowała Marta Jaskulska, zwyciężczyni środowej jazdy na czas. Prowadzenia, sukcesywnie powiększanego, nie oddała już do końca. Zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska po raz drugi w tych zmaganiach wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Z kolejnej grupy, która oderwała się od peletonu, najlepiej finiszowała reprezentantka UKS Koźminianka Koźminek – Klaudia Bielawska, a trzecia była Oliwia Majewska z UKS Copernicus SMS Toruń. Zaledwie sekundę straciła do nich Wiktoria Polak, która ostatecznie sklasyfikowana została na czternastym miejscu.

Wiele emocji towarzyszyło rywalizacji juniorów. Na liczącej 143,5 km trasie nie brakowało brawurowych ucieczek. W pierwszej znalazł się Mateusz Kuczma z KTK Kalisza, ale pięcioosobowa grupa, pomimo dużej przewagi czasowej, została skasowana 40 kilometrów przed metą. Później na atak zdecydowało się kolejnych siedmiu kolarzy i to właśnie wśród nich znaleźli się medaliści. Zwyciężył Adam Kuś (MLKS Wieluń), drugi był Dawid Migas (TKK Pacyfic Nestle Fitness), a trzeci Bartosz Klasiński (ALKS Stal Grudziądz). Zawodnicy KTK sklasyfikowani zostali poza pierwszą dwudziestką, a najbardziej pechowo swój udział w zmaganiach zakończył Mateusz Kuczma, który po kraksie trafił do szpitala.