Awans na OOM mają w kieszeni. Zawodnicy Ziętek Team boksowali w Złotowie. [zdjęcia]

2018-04-25 10:30:00 Karina Zachara

Pięściarze KS Ziętek Team z powodzeniem walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Okazją ku temu były rozegrane w Złotowie Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów w Boksie Olimpijskim.

W dwudniowych zawodach zorganizowanych z okazji 90-lecia MLKS “Sparta” Złotów uczestniczyli pięściarze w wieku 15-16 latz 14 wielkopolskich klubów: z Kalisza, Gostynia, Poznania, Piły, Konina, Zbąszynia, Szamotuł, Śremu i Złotowa. Walczyć mieli o co, bo mistrzowie w poszczególnych kategoriach wagowych oprócz medali zyskiwali też kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.W sumie w ciągu dwóch dni odbyło się 25 pojedynków.

Sukcesem start w turnieju zakończyli reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz. Spośród pięciu uczestniczących w nim zawodników aż czterech wywalczyło awans na OOM. Bezpośredni awans w kategorii do 50 kg zapewnił sobie Damian Gawłowski. Wszyscy pozostali wygrali swoje pojedynki finałowe pokonując rywali jednogłośnie na punkty. W kategorii do 57kg Adrian Sęderecki pokonał Artura Stężyckiego (Sporty Walki Gostyń), Norbert Kusz (kat. do 70 kg)wygrał z Dominikiem Wojtczakiem (Zagłębie Konin), a Sebastian Kusz z Jakubem Klarzyńskim (Boks Poznań Team).

W Złotowie boksowało też dwóch reprezentantów KS Prosna Kalisz. Dominik Jurdziński przegrał finałowy pojedynek w kategorii do 48 kg z Kamilem Sieradzkim ( Warta Śrem), a Damian Stelmach w półfinałowym starciu w kategorii do 60 kg przegrał na punkty (1:2) z Karolem Matysiakiemz KS Ziętek Team.

Walka finałowa w tej kategorii przełożona została na inny termin.
Niewiele zabrakło, by miejsce w OOM zapewnił sobie również Sebastian Bergandy z KKS-u Kalisz. Podopieczny Dariusza Kisiela wygrał wprawdzie półfinałowy pojedynek w kategorii do 80 kg z Oskarem Drywą (KKS Sporty Walki Poznań), ale w finale przegrał przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie z Maciejem Szafrańskim (Szamotuły Boxing Team).

Najlepszą drużyną mistrzostw została reprezentacja gospodarzy – MLKS Sparta Złotów (34 pkt.), drugi był KS Ziętek Team (18 pkt.), a trzecie miejsce zajęli zawodnicy KS Warta Śrem (16 pkt.) Przyznano też wyróżnienia indywidualne. Miano najlepszego zawodnika w kategorii do 70 kg otrzymał Norbert Kusz