Bartosz Piszczorowicz w elitarnym TEAM 100

2018-02-02 07:05:00 Karina Zachara

Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz został beneficjentem programu team100. Projekt, zainicjowany przez ministra sportu Witolda Bańkę, ma na celu finansowe wsparcie młodych i najbardziej utalentowanych polskich sportowców.

Bartosz pierwszy od lewej/ fot. MSiT, fanpage Bartosza Piszczorowicza
Bartosz pierwszy od lewej/ fot. MSiT, fanpage Bartosza Piszczorowicza

Team100, którego inauguracja nastąpiła w czerwcu ubiegłego roku, jest pierwszym tego typu programem w Polsce. Wspólnym projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej, którego inicjatorem jest minister Witold Bańka. Jego celem jest inwestowanie w rozwój młodych i utalentowanych polskich zawodników uprawiających dyscypliny olimpijskie i odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej.

Początkowo do projektu zakwalifikowanych zostało 100 sportowców. Obecnie jest to grupa 200 zawodników. Znalazło się w niej również 19 pływaków, a wśród nich kaliszanin Bartosz Piszczorowicz – były zawodnik sekcji pływackiej KKS-u, reprezentujący obecnie barwy warszawskiego UKS G-8 Bielany, który w ubiegłym roku wraz z kolegami z kadry narodowej sięgnął po złoty medal mistrzostw Europy juniorów w Netanji i srebrny mistrzostw świata w Indianapolis. W minioną środę Bartosz Piszczorowicz uczestniczył w uroczystej konferencji na PGE Narodowym, z udziałem ministra Witolda Bańki, poszerzając tym samym elitarne grono team100, do którego poza pływakami należą m.in. tak znani i utytułowani polscy sportowcy jak lekkoatleci Maria Andrejczyk, Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki, skoczkowie narciarscy Jakub Wolny i Tomasz Pilch czy wychowankowie KTK Kalisz – Dawid Czubak i Szymon Krawczyk.

Beneficjenci programu otrzymują dofinansowanie w wysokości około 40 tys. zł rocznie. Sami decydują jak wykorzystają fundusze. Mogą je przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów korzystania z opieki fizjoterapeuty, lekarza, pomocy dietetyka, czy psychologa, a także zakupu suplementów, wynajmu mieszkania czy opłacenia studiów. Objęci programem zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Etyki Beneficjenta oraz utrzymywania odpowiedniego poziomu sportowego. Obliguje on m.in. do rywalizacji zgodnie z zasadami fair play oraz godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować