200-litrowe beczki z tajemniczą substancją zabezpieczyła policja oraz straż pożarna na terenie 2 prywatnych posesji oraz na terenie prywatnego lasu w miejscowości Pośrednik, w gminie Szczytniki. Beczki zostały podrzucone przez nieznane osoby. Sprawę zgłosili sami właściciele posesji.

Article p1170915
fot. BK, zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło na przestrzeni dwóch dni, tj. 8 i 9 października, na terenie powiatu kaliskiego.

- Zostaliśmy powiadomieni o 3 przypadkach porzucenia beczek. Działania natychmiast podjęła straż pożarna oraz Inspektorat Ochrony Środowiska – mówi Witold Woźniak, z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Dwa przypadki miały miejsce na prywatnych posesjach o czym poinformowali nas ich właściciele. Trzecim miejscem były lasy państwowe – dodaje.

Na miejscu była również specjalistyczna grupa chemiczna z jednostki w Ostrowie Wielkopolskim. Strażacy ustalili, iż nie są to substancje niebezpieczne i nie stanowią chemicznego zagrożenia. Policja prowadzi niezbędne czynności w celu ustalenia sprawców.

Zobacz także
Thumb trzech tenorow
To już dziś - Koncert Trzech Tenorów!
Thumb czo%c5%82o
11 nowych hybryd na przełomie lipca i sierpnia
Thumb article 315 206790
Rusza akcja "Bezpieczny weekend". Policjanci wył...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
więcej»
Bico australia 20131216 146n120