Bez kompleksów z liderem. Koszykarze powalczyli we Wrocławiu

2016-12-07 12:40:00 Karina Zachara

Koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrali wyjazdowe starcie z WKS-em Śląsk Wrocław 87:97. Wprawdzie była to już dziewiąta porażka kaliszan w obecnym sezonie, ale swojej postawy w potyczce z obecnym liderem drugoligowych rozgrywek nie muszą się wstydzić.

Wskazanie faworyta sobotniej potyczki nie było trudne. Śląsk Wrocław to ekipa, która w obecnym sezonie spisuje się jak na razie bezbłędnie. Kaliszanie większość spotkań przegrali. Jednak sobotni mecz, wbrew temu co pokazuje tabela, wcale nie był teatrem jednego aktora. Gospodarze musieli się sporo natrudzić, by w ligowych rozgrywkach nadal cieszyć się mianem niepokonanych.

Pierwszą kwartę wrocławianie wygrali pewnie 30:20, ale już druga i trzecia część meczu były bardzo wyrównane. Wprawdzie kończyły się przewagą gospodarzy, ale była ona bardzo nieznaczna (22:19, 20:19). To właśnie w trzeciej kwarcie, po celnym rzucie za trzy punkty Przemysława Galewskiego prowadzenie wrocławian stopniało do zaledwie siedmiu „oczek” (63:56). W odróżnieniu od wielu poprzednich spotkań, to właśnie rzuty zza linii 6,75 m były tego dnia mocną stroną kaliskiego teamu. Podopieczni Łukasza Wojciechowskiego trafili „trójki” aż 17 razy, co stanowiło większość ich całego punktowego dorobku w tym meczu. Niestety było to zbyt mało, by pokonać lidera. Wprawdzie w ostatniej kwarcie kakaesiacy zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając ją 29:25, ale to nie wystarczyło, by zniwelować wcześniejsze straty.

Ostatni w tym roku mecz kaliszanie rozegrają w najbliższą niedzielę, 11 grudnia. W hali przy Łódzkiej podejmą ekipę WKK Wrocław, rywala z którym przegrali na inaugurację sezonu. Czy będzie rewanż? Początek spotkania o godz. 19.00, organizatorzy zapowiadają świąteczne niespodzianki.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara

WKS Śląsk Wrocław – KKS Energa Drogbruk Kalisz 97:87 (30:20, 22:19, 20:19, 25:29)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziergwa (29), Sebastian Bożenko (17, 1×3), Wojciech Jakubiak (16, 3×3), Olaf Wysocki (11, 1×3), Maciej Krakowczyk (9, 1×3), Jakub Musiał (9, 2×3), Mikołaj Ratajczak (6)
KKS Kalisz: Artur Mrówczyński (22, 4×3), Jakub Kołodziej (20, 5×3), Przemysław Galewski (18, 5×3), Patryk Kowalski (11, 3×3), Łukasz Wojciechowski (7), Błażej Pawlik (5), Marcin Ostój (2), Tomasz Bartkowski (2)