Bez niespodzianki. Szczypiorniści Energi MKS w 1/8 Pucharu Polski.

2018-01-08 09:15:00 Karina Zachara

Zaskoczenia nie było. W meczu 1/16 Pucharu Polski piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz pokonali ASPR Zawadzkie 37:30, awansując tym samym do kolejnej fazy rozgrywek.

Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w maju ubiegłego roku, jeszcze jako pierwszoligowcy. I był to pamiętny pojedynek, szczególnie dla kibiców którzy zasiedli wówczas na trybunach kaliskiej Areny. Zwycięstwem nad ASPR Zawadzkie szczypiorniści MKS-u przypieczętowali wówczas swój awans do PGNiG Superligi. Sobotnia wygrana była dla kaliszan również tą na miarę awansu, tyle że do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Jedynie przez pierwsze piętnaście minut gospodarze – aktualnie ostania ekipa grupy B pierwszej ligi – podjęli z wyżej notowanym rywalem wyrównaną walkę. Momentami nawet prowadzili – najpierw 5:3, a po kwadransie 10:9. To był jednak ostatni przejaw dominacji ASPR-u. Dalszy scenariusz meczu pisali już podopieczni Pawła Ruska i to oni grali w nim główną rolę. W 23. minucie, po trafieniu Dzianisa Krytskiego odjechali na trzy oczka (15:12) i z taką też przewagą schodzili na przerwę (19:16).

Jeszcze lepiej rozpoczęli drugą połowę spotkania, aplikując rywalom sześć bramek z rzędu i podwyższając prowadzenie na 26:17. Wprawdzie gospodarze próbowali gonić wynik, ale dystans był zbyt duży, aby owe starania mogły zakończyć się powodzeniem. Owszem stratę udało się zmniejszyć, głównie dzięki najskuteczniejszemu w szeregach miejscowych Pawłowi Zagórowiczowi, ale zaledwie do czterech goli (29:25). Za to kaliszanie znów odpowiedzieli konkretnie. Na tyle, że w 54.minucie prowadzili już 33:25 a na kilkadziesiąt sekund przed końcem, po trafieniu Arkadiusza Galewskiego najwyżej w całym meczu – 37:27. Ostatecznie wygrali 37:30.

W sobotnim meczu najskuteczniejszym graczem Energi MKS był Kirył Kniaziew, zdobywca siedmiu goli. Udany debiut w szeregach kaliskiej ekipy zaliczył natomiast Marek Szpera. Nowy boczny rozgrywający zapisał na swoim koncie pierwsze cztery bramki.