Niespełna 4-miesięczna Helenka Wańka urodziła się ze złożoną wadą serca – tetralogią Fallota. Niestety choroba się pogłębia. Najpóźniej za trzy miesiące musi przejść operację w specjalistycznej klinice w Niemczech. Termin operacji został już wyznaczony, ale nie uda się jej przeprowadzić bez waszej pomocy. 31,5 tys. euro to cena, aby serduszko Helenki nie przestało bić!

- Serce mojej córki, chociaż dziś bije, z każdym dniem staje się coraz słabsze, a życie Helenki – zagrożone! Zanim przyszła na świat, czekaliśmy na nią i umieraliśmy ze strachu. Teraz, kiedy nareszcie jest z nami, nie możemy być spokojni – mówi Karolina Wańka, mama Helenki.

- W pierwszą rocznicę ślubu pojechaliśmy z mężem w wymarzoną podróż. Wróciliśmy już nie sami, a w trójkę. Radość była ogromna, bo bardzo pragnęliśmy dziecka. Gdy dowiedzieliśmy się, że będzie to dziewczynka, spełniło się nasze kolejne marzenie. Mieliśmy już pewność, że będzie to Helenka – dodaje Karolina Wańka.

Jednak radość nie trwała zbyt długo. W połowie ciąży, podczas badań, rodzice dowiedzieli się o wadzie serduszka Helenki – Już wtedy wylałam morze łez. W trakcie ciąży zdiagnozowano głęboką hipotrofię i ostatecznie Helenka urodziła się malutka – z wagą 2030 g. 14 grudnia 2016 roku rano o 9:00 miałam robione badanie echo serca płodu, pojawiły się komplikacje i o godzinie 13:22 Helenka była już na świecie – kontynuuje mama Helenki.

Dopiero miesiąc po narodzinach „mała wojowniczka” wróciła do domu. – Tydzień czasu spędziła w inkubatorze. Jednak to najdzielniejsza dziewczynka jaką znałam, bo pomimo wcześniejszych prognoz lekarzy o sinieniu po porodzie, o podawaniu leków podtrzymujących funkcje życiowe, Helenka świetnie radziła sobie sama. Kolejne dwa tygodnie spędziłyśmy na OIOM-ie. Następny tydzień na kardiologii. Wada już się pogłębiała. 13 stycznia w piątek po transfuzji krwi wypuszczono nas do domu. Z jednej strony przeogromna radość i bardzo wyczekiwany moment, ale również mnóstwo obaw o codzienne życie – opowiada pani Karolina.

Dziś Helenka jest dwa razy cięższa, niż podczas urodzin. Jest śliczną i uśmiechniętą dziewczynką, która na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zdrowa. Jednak to niestety złudzenie, ponieważ musi przejść ciężką operację ratującą życie. Operację na otwartym sercu, gdzie funkcje życiowe podtrzymuje jedynie maszyna.

Jednak tak skomplikowana operacja to ogromne koszy sięgające 31.500 tys. Euro (124 tys. zł.) na które nie stać rodziców, dlatego w internecie trwają zbiórki na portalu siepomaga.pl oraz zostananiolem.pl, a także poprzez Fundację „Kawałek Nieba”: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem “846 pomoc dla Heleny Wańki”. Wystarczy najmniejszy gest, aby uratować życie Helenki!

14 kwietnia, w Wielki Piątek odbędzie się zbiórka na terenie całego Kalisza, która będzie połączona z wydarzeniami przy Galerii Amber, gdzie odbędzie się pokaz motocykli. Przy Galerii Tęcza animatorzy będą prowadzili zabawę dla najmłodszych i nie tylko. Tancerze z Fabryki Tańca Różańscy na Złotym Rogu przedstawią swoje najlepsze układy, podobnie jak zawodnicy mieszanych sztuk walki przy KTW.

Zobacz także
Thumb 33040216 621141821578134 132680584974565376 n
Beata i Bajm na Polach Marsowych
Thumb telepiorkacja
Ratusz Móvie o systemie dróg rowerowych w Kaliszu
Thumb article article article article dsc 1596
Kursowanie autobusów KLA w święto Bożego Ciała
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120