Świąteczny klimat jeszcze do końca nie zgasł w Kaliszu. Rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz sympatycy Szkoły Podstawowej nr 24 (wcześniej tylko Gimnazjum nr 9), wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu Bożonarodzeniowym.

Article img 8192
fot. Błażej Krawczyk

30 aktorów, wokalistów i instrumentalistów pojawiło się 9 stycznia w w auli Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Uczniowie przy wsparciu nauczycieli przygotowali widowisko ukazujące historię narodzin Chrystusa. Pojawiły się postaci biblijne, trzej Królowie, Herod, tradycyjny żłobek z Marią, Józefem i małym dzieciątkiem, aniołowie ale nie zabrakło chóru, przerywników wokalnych i wspólnego kolędowania. Gra aktorska i dobrze przygotowane stroje przeniosły widownię 2 tys. lat wstecz.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
"Czarny piątek" w Kaliszu – Kobiety walczą o swo...
Thumb czo%c5%82o
Prawie 24 tysięcy złotych zebrane dla chorych dz...
Thumb dsc 2272
Trofeum PGNIG Superligi w Kaliszu! Wielka gratka...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  No tak. To można komentować, ale informacji o listach dzieci do św. Józefa już nie? Trochę konsekwencji.

  A to powyżej to kolejny dowód indoktrynacji kościelnej. Wolałbym, żeby te dzieci zamiast wystawiać biblijne przedstawienia, uczyły się matematyki. I wolałbym, żeby zamiast pisać listy do świetego Józefa, czytały wartościowe książki. Ale rozdział państwa od kościoła to w Polsce fikcja i stąd takie akcje. Szkoda gadać.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Listy do “św.Józefa” a czyta je “kustosz”. Nie wiem, czy te biedne dzieci coś z tego rozumieją. A podobno to już XXI wiek ?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Już wolę taką indoktrynację,niż ubogacanie nas kulturą tych,co przybywają do Europy na pontonach,a potem rozkładają swoje dywaniki pośrodku ruchliwej ulicy pięć razy dziennie,bo póki co,mamy tu spokój.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wspaniałe przedstawienie gratulacjie dla młodych artystów
  Nie przejmujcie się hejtem w komentarzech powyżej.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120