Bliższa ciału, atrakcyjna, modna. Koszula - Wyniki

2014-09-22 07:05:00 konkurs@calisia.pl

Rzadko kiedy myślimy o koszuli ( poza sytuacją wyjścia do pracy, na spotkanie, imieniny, oficjalną wizytę, do teatru, i tak dalej), a przecież ta część garderoby męskiej towarzyszy nam już od wielu stuleci.

Pierwowzorem koszul były prawdopodobnie tuniki koczowniczych plemion z Azji Środkowej, przejęte przez Sumerów i Babilończyków, a później Semitów i Egipcjan, którzy wcześniej nie znali odzieży szytej, a jedynie drapowaną. Ubiory te dały także początek greckim chitonom i rzymskim tunikom.

Bliskowschodni krój w kształcie litery T miała galijska camisia – lniana lub wełniana koszula z długimi bądź krótkimi rękawami, spinana pod szyją. Od słowa camisia pochodzi nazwa koszuli we wszystkich językach romańskich.

Z czasem koszula zrobiła gigantyczną karierę, stając się światowym standardem dobrego ubrania. Trudno wyobrazić sobie współczesnego dżentelmena, biznesmena, czy w ogóle mężczyznę, który nie miałby co najmniej kilku koszul.

Jak zwykle, w wypadku rzeczy z jednej strony codziennych, z drugiej eleganckich, wszystko zależy od kroju, wykonania i materiału.

Koszule, z którymi spotykamy się na co dzień, to najczęściej masowe produkty linii produkcyjnych, robione w tysiącach egzemplarzy gdzieś daleko na świecie.

Jeśli takie produkty wystarczają Ci w zupełności, możesz nie czytać dalej tego artykułu. Ale jeśli chcesz czegoś więcej, czegoś indywidualnego, to warto wspomnieć, że w Kaliszu istnieje firma szyjąca koszule od kilku pokoleń. Mowa o firmie Wypych mieszczącej się w kilku skromnych pomieszczeniach na ulicy Kredytowej.

Mało kaliszan wie, gdzie w ogóle jest ulica Kredytowa, a co dopiero, że od kilkudziesięciu lat powstają tam koszule szyte indywidualnie i w sposób tradycyjny.

Tradycja firmy jest dość długa, bo już w latach 20-tych babka pana Tomasza Wypycha, właściciela firmy, była krawcową w polskim Harrodsie – Domu Jabłkowskich w samym centrum Warszawy.

Pan Tomasz kontynuuje tradycje samodzielnie od kilkunastu lat. „Były to nieco inne czasy. Na rynku brakowało dobrej jakości koszul, więc po nasze koszule klienci przyjeżdżali ze Szczecina czy Przemyśla. Miałem nawet klienta, który przyjeżdżał do mnie pociągiem aż z Moskwy. Cóż, kiedy z czasem rynek dosłownie ugiął się pod ciężarem masowej produkcji.

Dobrą koszulę można poznać przede wszystkim po tkaninie. W naszych koszulach, szytych na zamówienie, stosujemy najczęściej tkaniny włoskie a nawet szwajcarskie. Północne Włochy to ojczyzna najlepszych tkanin, z kolei Szwajcarzy słyną z legendarnej wręcz jakości wykończenia.

Dobra koszula jest przede wszystkim dobrze dopasowana do ciała. Materiał musi oddychać – sztuczność tkaniny wyczulibyśmy od razu. Bardzo ważne jest też to, że tkanina jest krojona i szyta ręcznie.
Nic dziwnego, że nawet i dzisiaj tylu ludzi szuka indywidualnego podejścia. Jak za dawnych czasów, z klienta zdejmuje się miarę, wybiera się wraz z nim krój oraz tkaninę. Znaczenie ma tu z jednej strony gust klienta, a z drugiej doświadczenie i znajomość aktualnych trendów po naszej stronie.

Termin wykonania jednej koszuli to zazwyczaj dwa to trzech tygodni. Warto dodać, że koszula składa się z około pięćdziesięciu elementów. Sposób ich połączenia decyduje o końcowym efekcie. W takiej koszuli natychmiast odróżniamy się w każdym otoczeniu.” mówi pan Tomasz.
Wśród moich klientów są dyplomaci, artyści, politycy, a nawet… arystokraci. Ale oczywiście doskonale dobraną koszule uszyjemy każdemu, bez względu na sylwetkę.

Zatem z jednej strony historia, z drugiej strony szyk, moda i po prostu sztuka szycia koszul. Zaznaczamy, że z powodu jakości wykonania, tkaniny i całego procesu, nie są to koszule tanie.

Ale poczujemy się w nich naprawdę ponadczasowo i z pewnością podniesiemy swój prestiż.

Przekonaj się, jakie to uczucie nosić koszulę uszytą z najlepszej tkaniny, koszulę, której nie powstydzisz się na raucie w ambasadzie.



www.wypych.pl
Tomasz Wypych
ul. Kredytowa 2, 62-800 Kalisz
tel.: +48 62 764 56 86


KONKURSWYNIKI

W ramach naszego konkursu – niezwykła nagrodę: SZYTĄ NA ZAMÓWIENIE KOSZULĘ – wraz z całym procesem: wstępną miarę, wyborem tkaniny, ostateczną przymiarkę i uszyciem z całkowicie indywidualnym monogramem, którego wszyscy mogą pozazdrościć – otrzymuje Pani MONIKA FENGIER

A oto zwycięskie uzasadnieni w jakim miejscu warto pojawić się w naprawdę niesamowitej uszytej na zamówienie koszuli

“Warto zrobić na kimś wrażenie,
dzięki niesamowitej, uszytej koszuli na zamówienie.
Takie wrażenie jest niezwykle przydatne
i do rozmowy kwalifikacyjnej bardzo adekwatne.”

Strój to część naszego ogólnego wyglądu. Przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną pracodawca nas nie zna. Pierwsze wrażenie jest zatem w tej sytuacji najważniejsze. Strój (głównie koszula) odgrywa tu istotną rolę. Pracodawca musi chcieć nas “kupić”, a więc nie możemy na “dzień dobry” zrujnować swojego wizerunku. Koszula nie może być za mała, za duża, prześwitująca czy po starszym rodzeństwie. Powinna być elegancja, gustowna, dopasowana, odpowiednia. Powinna zrobić dobre wrażenie, natomiast nie powinna “mówić” o nas czegoś, co jest nieprawdą. Musi więc być indywidualna.

Takiej koszuli nie kupimy w sklepach, gdzie są to masowe produkty linii produkcyjnych. Taką możliwość oferuje nam jedynie firma, która zajmuje się szyciem koszul na zamówienie. W koszuli takiej poczujemy się na pewno pewni siebie, a także podniesiemy swój prestiż. Tutaj będziemy traktowani indywidualnie, co jest najważniejsze.
Podsumowując, uważam, że taka koszula uszyta na zamówienie idealnie nadaje się na spotkanie kwalifikacyjne i z pewnością warto w niej się tam pojawić.

Zwyciężczyni – o sposobie odbioru nagrody – została poinformowana mailowo. Serdecznie Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych Konkursach!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować