Ciesielskiego sposób na Gwardię. KKS pokonuje wicelidera

2017-05-15 11:15:00 Karina Zachara

Po dwóch trafieniach Błażeja Ciesielskiego zespół KKS-u pokonał w sobotę wicelidera tabeli – Gwardię Koszalin 2:0. Cieszy nie tylko kolejne zwycięstwo przy Wale Matejki, ale przede wszystkim bardzo dobra gra „Trójkolorowych”, na jaką kibice czekali od początku rundy rewanżowej.

Już dawno kibice kaliskiego trzecioligowca nie opuszczali stadionu
w tak dobrych humorach, bo też i dawno piłkarze KKS – u nie uraczyli ich tak pokaźną dawką stojącego na dobrym poziomie futbolu. Sobotnie
zwycięstwo smakuje podwójnie, bo z Wału Matejki na tarczy wrócił zespół, który jeszcze do niedawna zajmował miejsce na szczycie ligowej
tabeli. Jesienią w Koszalinie podopieczni Piotra Morawskiego i Marcina
Rubasa, po ambitnej walce zwyciężyli z Gwardią 1:0, w rewanżu pokazali, że to nie był przypadek, a na dowód trafili o jeden raz więcej.

Katem przyjezdnych okazał się tym razem Błażej Ciesielski, który dwukrotnie przechytrzył bramkarza gości. Po raz pierwszy w 31. minucie finalizując podanie Patryka Palata, do którego chwilę wcześniej dograł piłkę Jakub Budrowski. Adrian Hartleb, doświadczony golkiper koszalińskiej ekipy, który w pierwszej części meczu kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki, m.in. po „główce” Rafała Jankowskiego, tym razem niewiele miał do powiedzenia. Podobnie jak kwadrans później, gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy poległ w bramce po raz drugi. Trójkową akcję zainicjował tym razem Marcin Tomaszewski, który dograł do znajdującego się w środku pola Konrada Chojnackiego, a ten precyzyjnym podaniem obsłużył Błażeja Ciesielskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie na 2:0.

Druga połowa spotkania nie przyniosła zmiany wyniku. Goszcząca przy Wale Matejki Gwardia, w roli faworyta – a w takiej bez wątpienia zjawiła się w Kaliszu – spisała się słabo, nie potrafić przez 90 minut skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Artura Melona. Tym samym kaliski bramkarz trzeci raz z rzędu zachował czyste konto.
W następnej kolejce piłkarze KKS-u udadzą się do Świecia, gdzie zmierzą się z miejscową Wdą.