Cudu nie było! Siatkarze bez szans w Kluczborku

2017-03-13 13:10:00 red

Zgodnie z przewidywaniami nie udało się podopiecznym Mariusza Pieczonki nawiązać walki w drugim pojedynku z Mickiewiczem Kluczbork. Po porażce w trzech setach w meczu u siebie w rewanżu, aby myśleć o awansie, MKS Calisia Kalisz nie mogła stracić nawet jednego seta. Zadanie kaliszan zrealizowali… siatkarze z Kluczborka, którzy nie dali żadnych szans Calisii i ponownie zwyciężyli 3:0.

Sobotni drugi pojedynek w tej parze był całkowicie jednostronnym widowiskiem. W trzech rozegranych partiach Wojciech Pytlarz i spółka zdobyli zaledwie 47 punktów, w żadnym secie nie nawiązując wyrównanej walki z przeciwnikiem. Wyniki poszczególnych odsłon meczu (do 14, 18 i 15) mówią wszystko o przebiegu pojedynku. Mickiewicz dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i drugi raz w ciągu tygodnia nie pozostawił złudzeń, kto w tej parze jest lepszy. Tak wysoka porażka MKS-u może boleć, zwłaszcza, że w rundzie zasadniczej kaliszanie zdołali nawet raz pokonać tego rywala 3:1.

Tym samym to Mickiewicz awansował do półfinału fazy play-off grupy 3 II ligi mężczyzn. Przed kaliszanami natomiast walka o miejsca 5-8. Spotkania odbędą się na przełomie marca i kwietnia.

II liga mężczyzn, faza play-off, drugi mecz, sobota 11 marca 2017 r.

Mickiewicz Kluczbork – MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:14, 25:18, 25:15)

stan rywalizacji: 2:0 dla Mickiewicza