Zainteresowanie usługami wypożyczalni samochodów stale rośnie. Przy okazji organizowania zagranicznych wakacji kwestia transportu wydaje się jedną z kluczowych – to od niej w zasadzie rozpoczynamy kalkulację kosztów i szacujemy nasze możliwości. Postanowiliśmy zadać kilka pytań ekspertowi w tej dziedzinie, poszukując odpowiedzi na to, jakie korzyści płyną z podróżowania za granicę wypożyczonym samochodem.
Pan Łukasz – nasz ekspert – zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i firm w prężnie rozwijającej się wypożyczalni samochodów www.carson.auto.pl z Kalisza. Oto, co ma do powiedzenia w kwestii podróżowania taką formą transportu poza granice naszego Państwa.

Article glowna

Kto decyduje się na wypożyczenie samochodu za granicę?

W większości są to osoby prywatne, które decydują się na podróż w celach turystycznych. Wypożyczają samochód, gdyż nie posiadają własnych czterech kółek, ich auto jest uszkodzone, zbyt małe lub stare i nie gwarantuje bezpiecznej, czy wygodnej jazdy na długich odcinkach. Bardzo popularne stało się również wypożyczanie busa na wyjazdy za granicę, szczególnie na południe Europy. W 9-osobowym pojeździe mieszczą się dwie lub trzy rodziny, a także spora grupa przyjaciół. Wtedy koszta najmu są niższe.

Czy wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę się opłaca?

I tak i nie. Oprócz kosztów wypożyczenia pojazdu musimy opłacić pakiet ubezpieczenia. Koszta mogą różnić się w zależności od tego, jaki kraj jest celem naszej podróży. Niewielu klientów, wybierających się na urlop wypożyczonym samochodem zdaje sobie sprawę, że wyjazd poza granicę Polski to dodatkowe koszta. Warto dowiedzieć się przed rezerwacją wczasów, czy autem z wypożyczalni będziemy w ogóle mogli przekroczyć granicę wybranego przez nas kraju. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy kraj nie jest w Unii Europejskiej.

Choć koszta jednostkowe są oczywiście wyższe od podróżowania własnym środkiem transportu, jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla poruszania się samolotem czy koleją. Bilety lotnicze oraz ograniczenia związane z bagażem, przewozem zwierząt, transfer z lotniska itp. – wszystkie te czynniki musimy uwzględnić jako dodatkowe koszta. Bywa, że zestawiając je z kosztami wypożyczenia samochodu są one podobne, a mając do dyspozycji swój własny pojazd mamy praktycznie nieograniczone możliwości w poruszaniu się czy przewożeniu przydatnych dla nas przedmiotów na urlopie, np. rowerów, wózków dla dzieci, desek surfingowych itd.

Dla ludzi, którzy szukają oszczędności w transporcie i nie posiadają jeszcze swojego własnego auta – a z reguły to grupy przyjaciół w wieku studenckim – proponowane są wcześniej wspomniane 9-osobowe busy na wynajem. Wypożyczenie samochodu tego typu to koszt rzędu 250 zł. Koszta transportu dzielą się wówczas na wielu uczestników, a znacznie bardziej opłaca się podróżować jednym autem, niż dwoma lub trzema. To także oszczędności związane z opłatami za odcinki płatne, zakupem winiet autostradowych czy opłaceniem miejsc parkingowych.

Fot. 9-cio osoby bus z wypożyczalni samochodów Carson z Kalisza – 250 zł / doba

Warto zwrócić się do wypożyczalni samochodów po indywidualną ofertę oraz dobrze zapoznać się z warunkami najmu. Korzystając z rodzimych firm nie ma problemów z komunikacją i bariery językowej – pozwala to uniknąć przykrych konsekwencji, o jakich często słyszy się, wypożyczając samochód za granicą, np. w porcie lotniczym.

ul.Częstochowska 201, 62-800 Kalisz
(obok ronda z ul. Księżnej Jolanty kierunek Giełda Samochodowa)

Wypożyczalnia Samochodów Kalisz daje możliwość odbioru auta w Ostrowie Wlkp., Pleszewie, Jarocinie, Stawiszynie, Sieradzu.

Zadzwoń a zespół Wypożyczalni Samochodów CARSON Kalisz odpowie na wszystkie pytania.
608 831 882
536 136 136
Zobacz także
Thumb trzech tenorow
To już dziś - Koncert Trzech Tenorów!
Thumb 3r4a4235
Radni nie wywiązali się z obowiązków
Thumb dsc 6307
Dziś zakończenie roku szkolnego! Uczniowie szyku...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120