Do trzech razy sztuka

2016-09-26 11:30:00 Norbert Gałązka

Po kolejnych porażkach 0:1 i 0:7 niebiesko-biało-zieloni w końcu pokonali poznańskiego Lecha. Wczoraj przy Wale Matejki po trafieniach Stayko Stoycheva i Rafała Jankowskiego kaliszanie zwyciężyli 2:1.

Od samego początku spotkania to gracze z Kalisza dominowali na boisku a najdogodniejszą okazję do zdobycia gola miał Joshua Balogun, po którego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

Na pierwszego gola w meczu kibice czekali 35 minut. To właśnie wtedy Rafał Jankowski dograł futbolówkę do Stayko Stoycheva, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Lecha.

Swoją dominację kaliszanie potwierdzili chwilę po wznowieniu drugiej połowy. Łukasz Grabowski dorzucił piłkę na głowę Rafała Jankowskiego, który pewnym strzałem głową podwyższył prowadzenie miejscowych.

Młodych graczy stać było tylko na jedną skuteczną akcję a sfinalizował ją 78. minucie Paweł Tomczyk

8. kolejka III ligi gr. 2, 25.09.2016, Wał Matejki 2

KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:1 (1:0)
1:0 Stayko Stoychev 35. min, 2:0 Rafał Jankowski 50. min, 2:1 Paweł Tomczyk 78. min

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski (69. Marcin Tomaszewski), Joshua Balogun (63. Błażej Ciesielski), Ivelin Kostov (84. Mateusz Stefaniak), Stayko Stoychev (76. Jakub Budrowski), Marcin Lis, Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko – Maciej Orłowski (46. Tomasz Kaczmarek), Jurica Cindric, Marcin Banaszak, Mateusz Magdziak, Maciej Spychała (62. Jakub Moder), Patryk Janasik, Tymoteusz Puchacz, Kamil Jóźwiak, Dawid Kurminowski (46. Krzysztof Kołodziej), Paweł Tomczyk.

Żółte kartki: Łukasz Grabowski, Mateusz Stefaniak (KKS Kalisz)