Dobra passa trwa. KKS pokonał Centrę.

2017-10-16 07:20:00 Karina Zachara

Piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz kontynuują zwycięski marsz. W minioną sobotę pokonali u siebie ostrowską Centrę 2:0. Trafiali, podobnie jak w kilku ostatnich spotkaniach, Robert Tunkiewicz i Łukasz Żegleń.

Sobotnie spotkanie przy Wale Matejki nie należało być może do porywających widowisk, ale dla ekipy znad Prosny liczy się korzystny wynik i kolejne cenne punkty. A zapewnili je sobie podopieczni Piotra Morawskiego stosunkowo szybki, bo już w pierwszym kwadransie meczu.

Już w 6. minucie, jako pierwszy na listę strzelców, wpisał się Robert Tunkiewicz, który urwał się defensorom Centry i celnym strzałem w krótki róg pokonał Szymona Maja. Kilka minut później bramkarz gości skapitulował po raz drugi, a tym razem karę wymierzył Łukasz Żegleń, obsłużony podaniem Tomasza Kowalskiego. Bramkowy dorobek Kakaesiaków mógł być okazalszy, bo okazji ku temu w kolejnych minutach mieli jeszcze kilka. W 21.minucie „szczupakiem” główkował Żegleń, ale piłka trafiła w słupek. Po przerwie, bliski podwyższenia prowadzenia dwukrotnie był Błażej Ciesielski, a pod koniec spotkania futbolówkę umieścił w siatce Rafał Jankowski, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

- Dwie, dosyć szybko strzelone bramki sprawiły, że mecz dobrze się dla nas ułożył. Wiedzieliśmy czym Centra może nas zaskoczyć i staraliśmy się to zneutralizować. Poza chyba jedną sytuacją rywale nic groźnego nie stworzyli. My natomiast mogliśmy włożyć troszkę więcej i o to mam pretensje do chłopaków To już kolejny mecz kiedy nie wykorzystujemy dogodnych okazji, który mogliśmy wygrać znacznie wyżej. Cieszymy się jednak z trzech punktów i pracujemy dalej – ocenia trener Piotr Morawski.

Sobotnią wygraną KKS podtrzymał dobrą passę. Zespół nie przegrał meczu od sześciu kolejek, a ten z Centrą był już piątym z rzędu bez straty gola. Dzięki temu kaliszanie zachowali czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Bałtyku Gdynia – tracą już tylko trzy punkty. O kolejne powalczą w najbliższą sobotę w Pelplinie, w meczu z miejscową Wierzycą.

11. kolejka III ligi gr. 2, 14.10.2017r.