Do samorządów powiatu kaliskiego trafi łącznie 245 tysięcy złotych dofinansowania na gabinety profilaktyki zdrowotnej. We wtorek w Starostwie Powiatowym nastąpiło podpisanie umów między Wicewojewodą Wielkopolskim Marleną Maląg oraz wójtami i burmistrzami gmin powiatu kaliskiego.

Article czo o
fot. MW

- Dobra współpraca rządu i samorządu to podstawa, aby dobrze żyło się obywatelom. Spotykamy się dzisiaj, aby podpisać umowy na gabinety profilaktyki zdrowotnej – mówi Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg

Specustawa, która została podpisana 25 września tego roku zakłada w skali kraju 132 miliony złotych, które w różnych aspektach profilaktyki zdrowotnej mają trafić do samorządów. O wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w skali województwa zawnioskowały 224 samorządy z czego zostaną doposażone 994 gabinety.

Jeden gabinet może dostać maksymalne dofinansowanie w wysokości 6 700 zł – Kwota, która trafi do samorządów powiatu kaliskiego wynosi łącznie 245 tysięcy złotych. Myślę, że jest to pewna pomoc, która przyczyni się do tego, że gabinety profilaktyki zdrowotnej będą się szybko rozwijały – powiedziała wicewojewoda.

- Powrót gabinetów profilaktyki zdrowotnej, a w kolejnym etapie powrót też gabinetów stomatologicznych jest priorytetem rządu premier Beaty Szydło. Ministerstwo Zdrowia podejmuje działania jeżeli chodzi o gabinety stomatologiczne. Pierwszym takim krokiem, który będzie dedykowany przede wszystkim małym miejscowościom, będą jeżdżące w każdym województwie dentobusy – mówi Marlena Maląg.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
"La Strada" dzień trzeci [Dużo zdjęć]
Thumb img 6363
"Zwyciężymy!". Grodziński na prezydenta oraz koa...
Thumb 120 uderze%c5%84 serca
120 uderzeń serca w Kinie Konesera

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120