DOSKONAŁY KONIEC SEZONU PRZEŁAJOWEGO KALISKICH LEKKOATLETÓW!

2015-04-30 21:46:00 K.

Kinga Grabowska (UKS 9 Kalisz) została podwójną złotą medalistką Otwartych Mistrzostw Wielkopolski oraz Mistrzostw wielkopolski LZS w biegach przełajowych w kategorii juniora młodszego.

na zdj. Kinga Grabowska

Po bardzo udanych Mistrzostwach Polski w Iławie w biegach przełajowych kaliscy

lekkoatleci wzięli udział w 51 Crossie Ostrzeszowskim który był zarazem Mistrzostwami

Wielkopolski LZS w kat. jun. młodszych pod patronatem Wojewody wielkopolskiego.

Start Kingi był ostatnim startem w biegach przełajowych w tym sezonie teraz czas na krótki

odpoczynek i przygotowania do uzyskania minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Również bardzo dobry start zaprezentowali zawodnicy UKS 12 Kalisz. Wiktor Wachowski

halowy mistrz okręgu na 1000 m w kat. młodzika został Mistrzem Wielkopolski na dystansie

2000 m zostawiając w pokonanym polu m.in. zawodników z Gwdy Piła. Wiktor jest

obiecującym zawodnikiem, który docelowo na bieżni będzie startował na dystansie 1000 m.

Krzysztof Filar zawodnik UKS 12 Kalisz zajął doskonałe III miejsce w rywalizacji juniorów

młodszych na dystansie 2000 m w kat. jun. młodszego. Równoznacznie Krzysztof został

brązowym medalistą Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych .