Drugie zwycięstwo na wiosnę! KKS wywozi trzy punkty z wyspy Wolin

2017-04-13 13:45:00 red / kkskalisz.pl

Piłkarzom KKS-u udało się przełamać passę trzech meczów bez zwycięstwa. W środowym pojedynku z Vinetą Wolin zwyciężyli 2:1 po dwóch trafieniach Rafała Jankowskiego. Była to jednak dopiero druga wygrana na wiosnę drużyny Piotra Morawskiego.

Do dalekiego Wolina kakaesiacy udali się już dzień wcześniej, by w miarę możliwości jak najlepiej przygotować się do tego pojedynku. Aura już od samego początku nie rozpieszczała zawodników. Mocno padający deszcz i porywisty wiatr z pewnością miał spory wpływ na poczynania obu zespołów. Mimo to lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy za sprawą Adama Nagórskiego wyszli na prowadzenie w 20. minucie tego pojedynku.

Na odpowiedź czekaliśmy do 35. minuty. Rafał Jankowski kolejny raz kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki, a rozpaczliwa interwencja Oskara Rechtziegela na nic się zdała i to podopieczni Piotra Morawskiego cieszyli się z doprowadzenia do remisu.

Ich radość była jeszcze większa, gdy popularny “Jankes” również po zmianie stron pokonał bramkarza gospodarzy lokując piłkę w bramce z 11 metrów.

Następy mecz niebiesko-biało-zieloni rozegrają w środę 19 kwietnia, a ich rywalem w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

23. kolejka III ligi gr. 2, 12.04.2017

Vineta Wolin – KKS Kalisz 1:2 (1:1)

1:0 Adam Nagórski 20. min, 1:1 Rafał Jankowski 35. min, 1:2 Rafał Jankowski 69. min (k)

Vineta Wolin: Oskar Rechtziegel (46. Piotr Rusek) – Marek Niewiada, Mateusz Kosacki, Adrian Skorb, Paweł Chamera (79. Bartłomiej Wach), Jakub Hilicki, Oskar Fijałowski, Wojciech Gałecki, Adam Nagórski, Adrian Nagórski, Tongjuun Lee

KKS Kalisz: Artur Melon – Dominik Domagalski, Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski (79. Marcin Lis), Patryk Palat (85. Szymon Pacholski), Rafał Jankowski

Żółte kartki: Adrian Nagórski, Jakub Hilicki, Marek Niewiada, Adrian Skorb (Vineta) oraz Dominik Domagalski, Błażej Ciesielski (KKS)