Dwoje lekkoatletów UKS 12 KALISZ na podium w Poznaniu

2014-09-18 19:00:00 LEKKOATLETYKA

Dwa medale wywalczyli Kaliscy lekkoatleci UKS 12 KALISZ na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików które 14 września 2014 odbyły się w Poznaniu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła podopieczna Patrycja Skoczylas. Podopieczna trenerki Adrianny Wange wygrała konkurencję skoku wzwyż ustanawiając świetny rekord życiowy 1 m i 58 cm . Rezultat ten daje Patrycji 10 wynik w kraju i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików .

Natomiast drugie miejsce w konkurencji rzutu dyskiem zajął Krzysztof Smolarek pobijając swój rekord życiowy o ponad 5 metrów. Krzysztof rzucił na odległość 48 m i 01 cm ( bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików), przygrywając tylko z wiceliderem tabel ogólnopolskich. Trener zawodnika Marcin Małecki podkreśla że wynik tym bardziej zasługuje na uznanie bo w Kaliszu nie ma ani jednej rzutni do dysku, zawodnicy rzucają z nierównego piaskowego podłoża w wysoką trawę co bardzo utrudnia lub wręcz uniemożliwia trening. Obecnie wynik Krzysztofa plasuje go na 7 pozycji w kraju z czego zarówno trener jak i zawodnik są bardzo zadowoleni i dumni.

Oboje zawodników wystartuje w Mistrzostwach Polski Młodzików które w dniach 27-28 wrzesień 2014 odbędą się w Zielonej Górze .

W Poznaniu przyzwoite rezultaty uzyskali pozostali reprezentanci UKS 12 Kalisz – Patryk Sipka (pchnięcie kulą, 6. miejsce, 11.70) Krzysztof Smolarek (pchnięcie kulą, 8 miejsce, 11,37 rekord życiowy ), Wiktor Wachowski (1000 m, 7. miejsce, 2:48.01) oraz sztafeta dziewcząt 4×100 metrów, która w składzie Aleksandra Urban, Patrycja Skoczylas, Anna Smolarek i Magdalena Kuświk uplasowała się tuż za podium.