11 maja swoje święto obchodzą bibliotekarze. Wydarzeniu towarzyszy również rocznica odsłonięcia Pomnika Książki w Kaliszu.

Article dsc 4255
fot. Błażej Krawczyk

W obchodach 11 maja udział wzięli przedstawiciele, pracownicy, a także przyjaciele i darczyńcy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Ponadto na uroczystości zawitali prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

Uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Adama Asnyka, patrona MBP a następnie pod Pomnikiem Książki. Na końcu odbyło się otwarcie pierwszego regału z książkami uwolnionymi pod chmurką na pl. św. Józefa. Każdy chętny będzie mógł zabrać książkę, przeczytać i przekazać dalej a także uzupełniać półki swoimi pozycjami. Chwilę po otwarciu drzwiczek inwestycji, pojawił się już pierwszy chętny czytelnik.

Zobacz także
Thumb plakaty dali 4
Wystawa Salvadora Dali w kaliskim Ratuszu
Thumb article article img 5889
Kino pod chmurką w Kaliszu. Zagłosuj na swój zes...
Thumb img 5055
Święto Miasta Kalisza nadciąga wielkimi krokami....

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120