Fotografie i grafiki Dariusza Chojnackiego prezentuje Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień. W miniony piątek odbył się wernisaż z udziałem artysty.

Article chojnacki 018 External article
fot. sk

Dariusz Chojnacki jest dobrze znany kaliszanom, wszak to w naszym mieście przez 10 lat kierował Galerią “W Hallu” CKiS oraz wykładał w Instytucie Pedagogiczno-Artystycznym kaliskiej filii UAM w Poznaniu. Obecnie jest zatrudniony w Instytucie Architektury Tekstyliów na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornicta Tekstyliów w Politechnice Łódzkiej, gdzie od 2010 roku jest szefem pracowni grafiki warsztatowej.

Niejednokrotnie dał się poznać jako artysta wszechstronny, poruszający się z jednakową wrażliwością i profesjonalizmem w przestrzeni sztuk wizualnych, jak i w świecie poezji, czy muzyki.
I tym razem okrasił swój wernisaż piosenką przy dźwiękach gitary.

W Wieży Ciśnień zaprezentował grafiki wykonane techniką linorytu i kolorowe fotografie.
Te ostatnie są odzwierciedleniem bardzo indywidualnej i dociekliwej obserwacji oraz niecodziennej wrażliwości i umiejętności czerpania ze znaków głęboko ukrytych w otaczającej nas przestrzeni.
Czarno-białe grafiki pobudzają do kontemplacji i wprowadzają widza w świat własnej wyobraźni. Subtelne kłębowisko białych linii, wydaje się ruszać, mieszać i tańczyć.

We wstępie do katalogu swoich prac artysta napisał: Staram się rozświetlić mrok świetlistą strukturą kreski do momentu, kiedy otworzy przede mną optymalną zachętę penetracji swojej głębi. (…) W gruncie rzeczy chodzi przecież głównie o odczucie piękna i jego odkrywanie, a synteza ma tylko wyprostować jego drogi.

Wystawę można oglądać do końca lutego.

Zobacz także
Thumb 315 210496
Szkolenie "Bezpieczna Kobieta" zakończone
Thumb czo%c5%82o
SZTUKAKUKA 2018. Ruszył weekend wspaniałej zabaw...
Thumb gringo poster pol raz sie zyje 800 czo%c5%82o
Premiery tygodnia w Heliosie 20.04.2018

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120