Już po raz czternasty Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizował festyn „Spotkanie z lasem”. Na to edukacyjne wydarzenie, które odbyło się 8 czerwca br. przybyły dzieci i młodzież ze szkół południowej Wielkopolski.

Article spotkanie 2018 3  a.a.
Zdjęcia: Alicja Antonowicz i Rafał Sorek.

Tegoroczne wydarzenie miało miejsce w nowej wiacie edukacyjnej Ośrodka oraz w jej okolicy na placu podworskim. Na scenie odbywały się spektakle i występy uczniów – w tym roku prezentowane przez młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kucharach oraz ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie. Również pod wiatą przebiegał uroczysty finał konkursu plastycznego pt.: „Mój ulubiony las”, na który nadesłano ponad 550 prac z 38 szkół, m.in. z: Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Brzezin, Wielowsi, Turku, Turska, Chełmc, Rychnowa, Taczanowa, Liskowa. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych dzieł można było obejrzeć podczas festynu.

W międzyczasie, na polanie, odbywały się warsztaty i pokazy. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach przeprowadzało cieszące się stałym zainteresowaniem warsztaty wyplatania z wikliny i garncarskie oraz opowiadało o dawnym wykorzystaniu darów lasu w gospodarstwach domowych. Towarzystwo Żywej Archeologii w Kaliszu przybliżało zagadnienia związane z bartnictwem, produkcją dziegciu i dawnymi metodami konserwacji żywności z wykorzystaniem drewna i lasu. Zaprezentowało również ekspozycje namiotów średniowiecznych oraz zademonstrowało uzbrojenie i życie obozowe Słowian i Wikingów. Przedstawiciele gospodarstwa pszczelarskiego „Czempisz” opowiadali o życiu i zwyczajach pszczół, prezentowali „żywy ul” oraz sprzęt i ubiór osoby zajmującej się tymi pożytecznymi owadami. Jak co roku nie zabrakło warsztatów kaletniczych, filcowania oraz malowania na szkle, liściach, deseczkach oraz torbach płóciennych. Jako nową atrakcję Ośrodek przygotował zajęcia odbijania drzeworytów z motywami leśnymi, roślinnymi i zwierzęcymi na papierze i tkaninie. Warsztaty te połączone były z pogadankami na temat dawnych ksiąg związanych z lasem.

Na uczestników festynu czekały również liczne gry oraz zabawy edukacyjne przeprowadzane przez pracowników Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”, Samorządu Gminy Gołuchów, Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów oraz Ośrodka Kultury Leśnej. Wszystkich, w ten ciepły i słoneczny dzień, zabawiali kuglarze organizując zabawy ruchowe i sprawnościowe. Na chętnych czekały również wystawy w Muzeum Leśnictwa, których zwiedzanie w tym dniu było bezpłatne.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęli Radio Centrum Kalisz i „Życie Pleszewa”.

Zobacz także
Thumb 3r4a4235
Radni nie wywiązali się z obowiązków
Thumb zrzut ekranu 2018 06 21 o 20.10.16
Odważne prace dyplomowe studentów na żywo.
Thumb dsc 6526
Kaliszanie mają wielkie serca! Odbył się koncert...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120