Druga edycja konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza „Edukacja dla Bezpieczeństwa”, przeznaczonego dla uczniów kaliskich szkół ponadgimnazjalnych odbyła się 19 kwietnia i po raz drugi warunki meteorologiczne nie sprzyjały uczestnikom zmagań. Zwycięzcami zostali uczniowie z „Ekonomika”, drugie miejsce zajęło I LO, a podium uzupełnili reprezentanci III LO.

Article 3
fot. kalisz.pl

Przejmujące zimno i silny wiatr miały na pewno ujemny wpływ na wyniki rozgrywanych konkurencji praktycznych. Konkurs odbył się na terenie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich im. Janka Bytnara. Gospodarz bardzo zasłużył się w sprawnym przebiegu przedsięwzięcia, a uczestnicy mieli okazję sprawdzić smak grochówki i ciast przygotowanych przez tę placówkę.

Uczestnicy konkursu sprawdzali się w gaszeniu pożaru hydronetką, rzucie kołem ratunkowym, rzucie linką ratunkową do celu, posługiwaniem nowoczesną maską przeciwgazową, znajomością topografii Kalisza. Była też konkurencja obejmująca wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W ramach konkursu przeprowadzono również test wiedzy teoretycznej związanej z przedmiotem konkursu.

Organizatorem konkursu był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Wydatnej pomocy udzielili też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Dobrzec w Kaliszu

Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zdobyła (po niezbędnej regulaminowej dogrywce z I Liceum Ogólnokształcącym) reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych im. L. Krzywickiego.

Wyniki:
1 miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych im. L. Krzywickiego w Kaliszu,
2 miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka,
3 miejsce III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika,
4 miejsce Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara,
5 miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2,
6 miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki.

Zobacz także
Thumb dsc08805
SZTUKAKUKA 2018. Kosmiczna zabawa na zakończenie...
Thumb img 5147
Rowerki wodne na majówkę
Thumb skm
Jedni sprzątają, a inni zapominają... Trwa akcja...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»
Bico australia 20131216 146n120