W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki w Koźminku zaczął ulatniać się czad. Natychmiast została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kamienicy oraz pracowników Urzędu Gminy w Koźminku z sąsiadującego budynku.

Article 20180209 104928a
fot. st. kpt. Radosław Marek

Do groźnego zdarzenia doszło przed godziną 10:00 w Koźminku, w powiecie kaliskim. W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kościuszki dwie lokatorki zaczęły uskarżać się na zawroty głowy, uczucie nudności i osłabienia. Jak się okazało były to objawy zatrucia czadem. Przybyła na miejsce straż pożarna stwierdziła niebezpieczne stężenie gazu.

- Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia. Obie panie zostały zabrane do szpitala na dalszą obserwację – mówi st. kpt. Radosław Marek z zespołu prasowego KM PSP Kalisz. - Strażacy wyposażeni w czujniki wielogazowe przeprowadzili pomiary na stężeniu tlenku węgla. Urządzenia wykazały zagrożenie i stężenie groźne dla zdrowia również w przylegającym do kamienicy budynku Urzędu Gminy – wyjaśnia.

Natychmiast została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kamienicy oraz 19 pracowników Urzędu Gminy w Koźminku. Po przewietrzeniu i sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń wszyscy powrócili na swoje stanowiska. Przyczyną zdarzenia mogła być wadliwa praca pieca centralnego ogrzewania w kamienicy.

W akcji wzięły udział 4 zastępy PSP, OSP z Koźminka oraz policja.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82ooo
RIO zdecydowało – radni złamali prawo i muszą to...
Thumb lining zdj 3
Zapytaj w DESTINO - jak mieszkać nowocześnie?
Thumb f7b5d6dd92967ecab05f75a767a754e2
Kolejna edycja Motoserce! Atrakcje z adrenaliną ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120