3 października, w jednej z małych miejscowości w powiecie kaliskim policja odnalazła miejsce produkcji amfetaminy, na prywatnej posesji. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Article article policja4

Na prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli substancje jak również przyrządy używane do produkcji amfetaminy. Zabezpieczeniem specyfików zajęły się zastępy chemiczne z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Policja nie udziela w tej sprawie żadnych informacji, ze względu na toczące się śledztwo. Będziemy przekazywać wiadomości na bieżąco.

Amfetamina – organiczny związek chemiczny, metylowa pochodna 2-fenyloetyloaminy. Jest rozpowszechnionym nielegalnym środkiem psychotropowym. W Polsce, jak i w wielu innych krajach, posiadanie i rozpowszechnianie amfetaminy jest przestępstwem. W Polsce amfetamina została wykreślona z lekospisu.

Możliwe są poważne konsekwencje zdrowotne z powodu zażywania amfetaminy. Może dojść do wyczerpania organizmu. W przypadku spożycia dużych ilości mogą się pojawiać:

- zaburzenia wzroku i słuchu
- arytmia serca, mogąca w skrajnych przypadkach prowadzić do zgonu na skutek niewydolności krążenia
- wycieńczenie organizmu
- psychoza amfetaminowa

Zobacz także
Thumb dsc 6462
Absolutorium na Wydziale Medycznym kaliskiej PWS...
Thumb img 6619
Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Kal...
Thumb 3r4a4235
Radni nie wywiązali się z obowiązków

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120