3 października, w jednej z małych miejscowości w powiecie kaliskim policja odnalazła miejsce produkcji amfetaminy, na prywatnej posesji. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Article article policja4

Na prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli substancje jak również przyrządy używane do produkcji amfetaminy. Zabezpieczeniem specyfików zajęły się zastępy chemiczne z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Policja nie udziela w tej sprawie żadnych informacji, ze względu na toczące się śledztwo. Będziemy przekazywać wiadomości na bieżąco.

Amfetamina – organiczny związek chemiczny, metylowa pochodna 2-fenyloetyloaminy. Jest rozpowszechnionym nielegalnym środkiem psychotropowym. W Polsce, jak i w wielu innych krajach, posiadanie i rozpowszechnianie amfetaminy jest przestępstwem. W Polsce amfetamina została wykreślona z lekospisu.

Możliwe są poważne konsekwencje zdrowotne z powodu zażywania amfetaminy. Może dojść do wyczerpania organizmu. W przypadku spożycia dużych ilości mogą się pojawiać:

- zaburzenia wzroku i słuchu
- arytmia serca, mogąca w skrajnych przypadkach prowadzić do zgonu na skutek niewydolności krążenia
- wycieńczenie organizmu
- psychoza amfetaminowa

Zobacz także
Thumb kopciuszek plakat
Premiera „Kopciuszka” w kaliskim Teatrze
Thumb ania buzek 2 1024x683
I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką
Thumb pianosong plakat a3 v1r07 20180220 czo o
Koncert z okazji dnia kobiet. Uwaga konkurs!

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120