Fashion Show Kalisz - pokaz mody Michalak-Bartosz, Deling i Kacprzyk

2014-11-13 15:05:00 Kinga

Wczorajszy wieczór w Klubie Komoda uświetniły wspaniałe projektantki: Anna Michalak-Bartosz, Agnieszka Deling i Marta Kacprzyk. Znawczynie mody zaprezentowały swoje kolekcje.

fot. Kinga
fot. Kinga

Anna Michalak-Bartosz & kolekcja “Onion”

Autorka kolekcji urodziła się w 1980 rku w Kaliszu. W życiu prywatnym jest żoną, a także mamą Stasia i Anielki. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania ubioru w Krakowie oraz Sztuki Plastyczne na kaliskim UAM-ie uzyskując tytuł magistra. Proces tworzenia kontynuowała na studiach podyplomowych, na kierunku Moda Stylizacja Trendy na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Pierwszą fazą w procesie projektowania jest badanie. Stwarza ono ramy dla kolekcji, którą będę projektować i zainspiruje kierunek, w którym będą podążać moje projekty. Inspiracją do kolekcji była, bogata w swojej formie i strukturze jak również w kolorystyce – cebula. – mówi Anna Michalak-Bartosz.
Projektantka wyjaśnia, że jej kreatywność i indywidualność jest rozbudzana przez zagadkowość danego tematu. Następnie rodzą się pomysły, które inspirują kształty, kolory i faktury materiałów w mojej kolekcji.

W kolekcji “Onion” pojawiają się kontrasty dotyczące zestawianych tkanin. Poszczególne warstwy cebuli są sztywne, grubsze i geometryczne, które w kolekcji przełożyłam na elementy skórzane i ciepłe kaszmiry, jak również przejrzyste lekko rozciągliwe. – wyjaśnia MIchalak-Bartosz.

Cała kolekcja utrzymana jest w odcieniach delikatnej szalotki, czyli wygaszone róże, czasami wzmocnione delikatnymi poświatami złota i srebra , bieli, bieli delikatnie wpadającej w ciepłe tony ecru , rozbielonego fioletu, beżu i brązu.

Kolekcja na sezon jesień- zima 2014/15 przeznaczona jest dla kobiet szukających niepowtarzalnych, unikatowych i wysoko jakościowych ubrań na różne okazje , w jej skład wchodzą różnorodne formy ubioru.

Agnieszka Deling & kolekcja “Eclipse”

Autorka tej kolekcji ukończyła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny na UAM-ie oraz studia podyplomowe na kierunku Moda, Stylizacja, Trendy na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie współpracuje z marką Big Star Limited, jako Pracownik działu projektowego na dziale denim.

Kolekcja „Eclipse” to artystyczna część pracy magisterskiej, składająca się z sześciu modeli. W kolekcji tej wykorzystano inspirację Księżycem – jako naturalny satelita Ziemi, przez wieki intrygował ludzi, zachwycał i inspirował. Obserwując go można odnieść wrażenie dostojności, mistycyzmu oraz zmienności. Właśnie tą zmienność autorka postanowiła potraktować jako inspirację do budowania formy ubiorów damskich. Posiłkując się linią obserwowaną podczas różnych faz Księżyca stworzyła formy przestrzenne budowane w odniesieniu do sylwetki kobiecej.

Biały filc, który odnosi się do jasnej tarczy satelity ziemskiego, pozwolił na modelowanie przestrzenne sylwetki, a tym samym rezygnację ze standardowych zaszewek, które zostały wyeksponowane, by ukazać nierówną formę pełnej kraterów powierzchni Księżyca. Z białym filcem połączyona została tafta kreszowaną oraz organza. Obie te tkaniny zostały wybrane w odcieniach błękitów symbolizując nocne niebo- mrok, który przysłania powoli kolejne części tarczy Księżyca. Dzięki delikatnemu połyskowi tych tkanin, ich fakturze oraz przezroczystości organzy modele zyskały na kobiecej sylwetce delikatności i eteryczności.

Marta Kacprzyk & kolekcja “Primal organism”

Jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM-ie. Odbyła dwa semestry w ramach stypendium w ESCUELA SUPERIOR DE DISEÑO de LA RIOJA w Hiszpanii na kierunku PROJEKTOWANIE MODY. Od ponad roku współpracuje z marką Big Star LIMITED jako PROJEKTANT ASORTYMENTU TKANINOWEGO.

Kolekcja damska pt. “Primal organism” Marty Kacprzyk składa się z 8 strojów, zaprojektowanych z myślą o sezonie letnim 2015 i stanowi część artystyczną dyplomu magisterskiego.
Kolekcja ta jest propozycją strojów w pastelowych kolorach dla kobiet, które nie boją się manifestować swojej pierwotnej, kobiecej natury. Projekt wzoru bezpośrednio nawiązuje do kształtu bakterii widzianej pod mikroskopem tworząc raport. W całej kolekcji autorka wykorzystuje nadruki wykonane metodą sitodruku w jakości, plastizol co pozwala osiągnąć żywe i połyskujące kolory oraz technikę druku cyfrowego przy użyciu farb wodnych, by uzyskać efekt delikatnego, miękkiego i matowego wzoru w stonowanych kolorach.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować