Miejska biblioteka publiczna w Kaliszu, podobnie jak większość instytucji tego typu, przygotowała na okres ferii szereg atrakcji dla swoich najmłodszych czytelników. W pierwszym tygodniu w filii nr 5 z oddziałem dziecięcym na ul. Złotej przygotowano m.in. liczne zagadki, quizy czy warsztaty tworzenia zakładek do książek.

Article czo o
fot. DH,KŁ

W tym roku ferie z biblioteką kładą nacisk na warsztaty i zajęcia związane z książką w tle – warsztaty zakładek, tworzenie obrazków do wybranych lektur to tylko nieliczne z przygotowanych atrakcji. Mimo wszystko w ofercie nie zabrakło miejsca dla popularnych wśród dzieci zagadek, łamigłówek czy gier planszowych. Dodatkowo organizatorzy pozostają niezwykle elastyczni i na potrzeby konkretnych grup dostosowują program na bieżąco. Jak mówi Emilia Ratajczyk-Szczupak, opiekun zajęć z filii nr 5 – Mamy rozpisany harmonogram zajęć na cały dzień, ale również słuchamy potrzeb naszych podopiecznych. Na przykład dziś miały być zorganizowane przebieranki, ale dzieci chciały stworzyć własną książkę autorską, więc siedzimy wspólnie i tworzymy własne historie.

Zajęcia potrwają aż do ostatniego dnia ferii, a organizatorzy otrzymują każdego dnia nowe telefony od zainteresowanych zajęciami rodziców.

Podobne zajęcia odbywają się w filii nr 1 przy przy ul. Górnośląskiej 29 oraz filii nr 9 przy ul. Sarbinowskiej 1a.

Zobacz także
Thumb planszowki plakat czo o
Popołudnia z planszówkami w Opatówku
Thumb  dsc0871
Oskar Mir wystąpi w Kaliszu - 17 marca!
Thumb boks
Forma w górę
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb pory roku 002
Msm icon 30
Dwór Chotów
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120