Dnia 10 maja 2017 r. już po raz jedenasty odbył się Międzyszkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu. Patronat nad festiwalem objął Wiceprezydent Miasta Kalisza Artur Kijewski, który wręczył laureatom nagrody.
Article dsc 0068

W murach szkoły rozbrzmiewały pieśni patriotyczne nawiązujące do wydarzeń II wojny światowej i z dowolnie wybranego okresu historycznego. Konkurs oceniało jury w składzie: Małgorzata Kubacka – Gorwecka – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu, Irena Hofman- nauczyciel muzyki i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu, dr Krzysztof Niegowski – wykładowca Wydziału- Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, kompozytor, dyrygent, przewodniczący jury, Leszek Ziąbka – archeolog, pracownik Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Beata Knop- Dyrektor Zespołu Szklono – Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu.
Jury oceniało wykonawców w dwóch kategoriach soliści: szkoła podstawowa, gimnazjum i przyznało następujące miejsca:
Kategoria szkoła podstawowa:
- I miejsce Marika Bryła Szkoła Podstawowa w Goliszewie (op. Emilia Siękowska)
- II miejsce Anna Shkiman-Zimny Szkoła Podstawowa w Szczytnikach (op. Agnieszka Pogorzelec)
- III miejsce Jakub Leszka Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu (op. Weronika Mizgiro)
Kategoria gimnazjum
- I miejsce Anna Czarnecka Gimnazjum w Szczytnikach (op. Agnieszka Pogorzelec)
- II miejsce Bartosz Maślak Gimnazjum nr 9 w Kaliszu (op. Łukasz Pieniążek)
- III miejsce Oliwia Wawrzyniak Gimnazjum nr 9 w Kaliszu (op. Łukasz Pieniążek)
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr w Kaliszu Beata Knop wręczyła nagrodę dyrektora, którą otrzymała Anna Czarnecka z Gimnazjum w Szczytnikach.
Ogłoszenie wyników tego festiwalu nastąpiło podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Patrona Szkoła. Uroczystość ta rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zapalenia znicza pod pamiątkową tablicą przez przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Rady Rodziców. Wśród zaproszonych gości byli: Artur Kijewski – Wiceprezydent Miasta Kalisza, Zbigniew Jaworski – przewodniczący Rady Osiedla Piwonice, Irena Sawicka – skarbnik Miasta Kalisza, Mariusz Witczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Bronisława Matusiak – członkini zespołu folklorystycznego Piwonice, Dorota Kobza, Agnieszka Ignasiak, Piotr Kaczmarek – Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 w Kaliszu, Małgorzata Kubacka – Gorwecka – starszy wizytator Kuratorium Oświaty, Delegatura w Kaliszu, Mieczysław Wiśniewski – przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Marian Maćkowiak – Komendant Hufca Kalisz, Krystyna Kępska – darczyńca, przyjaciel szkoły, Stefania Wodzińska – honorowa członkini Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, propagatorka dokonań harcerzy z okresu II wojny światowej.
Harcerze z 40. Kaliskiej Drużyny Harcerskiej pod opieką p. Joanny Kasperczak przygotowali część artystyczną, która opowiadała o udziale najmłodszych członków Szarych Szeregów w II wojnie światowej. Opowieści o odwadze, determinacji i poświęceniu harcerzy z tamtych lat ubogaciły występy chóru szkolnego Kamerton pod batutą p. Honoraty Skrzybalskiej.
Część artystyczna zakończyła się nawiązaniem do obchodów Dnia Unii Europejskiej. Uczniowie z klasy 5 i 6 przygotowali film dotyczący powstania i działalności Unii. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Waszak.

Zobacz także
Thumb 689536 1.1
Kino na Szpilkach już w czwartek w Cinema 3D!
Thumb czo o
Wybierz się na Spotkanie Dęciaków do Koźminka!
Thumb 673987 1.1
Kultura Dostępna w Heliosie. Już dziś seans Sztu...Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.


Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Autogrupa brus

Bezpłatny przegląd - umów się!

Sprawdź swoje auto za darmo! Przyjedź do nas, a my sprawdzimy: stan techniczny Twojego pojazdu! Nie tylko ciśnienie w oponach, stopień ich zużycia, ale również stan płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, klocki hamulcowe, geometrię kół i wiele innych newralgicznych punktów w pojeździe. Przegląd Standard i Premium - bezpłatnie! Przyjedź i zadbaj, aby Twoja jazda była zawsze bezpieczna. Umów się tutaj na bezpłatny przegląd. Znajdziesz nas w Opatówku koło Helleny - Trojanów 1D, tel. 62 791 791 108
Mikado ogo firmy

Sprawdzeni Księgowi

Szukasz biura rachunkowego lub chcesz zmienić obecne zapraszamy do NAS. Oferujemy prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, zajmiemy się obsługą kadrowo-płacową Twoich pracowników, zapewnimy szkolenie z BHP. Zadzwoń lub przyjdź: tel. 501 466 207; Kalisz ul. Graniczna 76K/6A (dojazd od ul. H.Sawickiej)
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article odpowiednio skomponowany posilek 11333 l

Nakarm swój mózg!
Thumb szyld 320x110 krzywe page 001  1
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb wejscie 4
Msm icon 30
Restauracja "Zdrojowa"
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120