Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w dniach 8 i 9 czerwca uczestniczyli w niezwykłej uroczystości. Spośród kilkuset uczestniczących w programie “Szkoła z Klasą 2.0” szkół to właśnie ich placówka wyróżniła się nietuzinkowymi działaniami i pomysłami, więc razem z kilkunastoma innymi z całej Polski dostała zaproszenie na wielkie święto aktywnej edukacji.

Article czo%c5%82o

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą to niepowtarzalna okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami, zainspirowania się pracą innych, a także, a może przede wszystkim, do pochwalenia się ciekawymi przedsięwzięciami, które podejmowano na różnych etapach programu. Szkolny zespół uczniowsko-nauczycielski przekrojowo omawiał wszystkie etapy programu Szkoła z Klasą 2.0 2017/2018. Pierwszego dnia opowiadali o tym, co działo się w szkole przez ostatni rok, jak się do działań przygotowywali, jak prowadzili ewaluację. Zaprezentowali plakat – fotoreportaż dokumentujący najważniejsze wydarzenia.

Eksperci docenili działania wolontariatu, podobały im się imprezy integrujące młodzież i środowisko.

Drugi dzień Festiwalu to dzień warsztatowy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w szkoleniach i innych aktywnościach, nauczyć się czegoś nowego, a przy tym wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas. Uczennice z nauczycielkami zwiedzały Warszawę z przewodnikiem, wieczorem wędrowały uliczkami Starego Miasta, jadły lody, a kiedy zrobiło się ciemno, poszły nad Wisłę, by w Multimedialnym Parku Fontann obejrzeć spektakl „Książę Niedźwiedź". Piękna a zarazem wzruszająca historia o miłości przeplatała się ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i barwnych laserów.

To niezwykłe wyróżnienie, jakim jest uczestnictwo w Festiwalu, jest zasługą wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, którzy zorganizowali i przeprowadzili tyle wspaniałych przedsięwzięć. Mają się czym chwalić, bo naprawdę ciężko pracowali (a przy okazji świetnie się bawili).

Zobacz także
Thumb 1 14676  1
Marta Walczykiewicz u Ministra Sportu
Thumb lightning bolt 768801 1920
Uwaga na burze z gradem!
Thumb resized 20180621 150341 6066a
Takie autobusy nie powinny już jeździć...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120