Organizowane co roku jesienią Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń realizowanych przez Grupę DGSC. W tym roku zawody toczone są w Jesionowym Dworze w Gutowie. Rozgrywkom towarzyszą dyskusje i wymiana wiedzy oraz doświadczeń w dziedzinie gospodarki, zarządzania czy usług.

Article czo o
fot. MW

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach rozgrywane są w dwóch grupach bursztynowej i diamentowej. W grupie bursztynowej udział biorą przedsiębiorcy, którzy nie brali udziału w turniejach klasyfikacyjnych oraz grający w szachy amatorsko. Natomiast w grupie diamentowej znajdują się zawodnicy, których ranking PZSZach jest wyższy niż 1600. W całym turnieju udział bierze 41 osób.

- Jest to miejsce gdzie przedsiębiorcy się spotykają, gdzie wspomagają swoje biznesy, wymieniają doświadczenia i kontakty. Wiem, że po zeszłorocznej edycji wielu przedsiębiorców zawarło nowe transakcje i umowy z innymi uczestnikami tego turnieju – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Równocześnie poza turniejem rozpoczyna się Forum Biznesowe gdzie eksperci i specjaliści z branż związanych z zarządzaniem, księgowością, podatkami oraz kwestiami prawnymi prezentują zagadnienia i rozwiązania problemów, które dotyczą przedsiębiorców działających w naszym kraju – dodaje.

Jak się okazuje szachy mają bardzo dużo wspólnego z biznesem – Działania podejmowane podczas szachowego meczu mają często odzwierciedlenie w codziennym, standardowym funkcjonowaniu firmy. Menadżer musi opracować i zastosować najlepszą strategię. Realizując swoje działania musi przewidywać i na bieżąco reagować często pod presją czasu. Przy czym, należy dodać, że szachy sportowe, to także gra z czasem, co często wywołuje olbrzymie emocje. Zawodnik ma ograniczoną ilość czasu i przegra, jeżeli jego pula czasowa wyczerpie się – nawet w przypadku, gdy będzie miał nad przeciwnikiem znaczącą przewagę figur – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Tak jak w kolejnych rozgrywkach szachowych, także w działaniach biznesowych, za każdym razem trzeba poszerzać swoją wiedzę. Wyciągać wnioski z sukcesów i porażek, wprowadzać korekty do następnych działań, do założeń kolejnych kampanii, sezonów. Wszystkie te elementy składają się z jednej strony na przebieg rozgrywki szachowej, a z drugiej – na realia prowadzenia biznesu. Stąd tak duża zbieżność biznesu i szachów, a także wybór tej dyscypliny jako komplementarnej z ofertą spółek Grupy DGCS – dodaje.

W przyszłym roku jubileuszowe 10. Mistrzostwa odbędą się najprawdopodobniej w Warszawie.

Zobacz także
Thumb wielkie otwarcie tk maxx w kaliszu 4
Wielkie otwarcie pierwszego sklepu TK Maxx w Kal...
Thumb 800x600mautocwhite  1
Początek sezonu biegowego kaliskich strażaków
Thumb 27073118 czo o 861964417317261 6930701970303601812 n
Koncert z okazji dnia kobiet. Uwaga konkurs!

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb pory roku 002
Msm icon 30
Dwór Chotów
więcej»
Bico australia 20131216 146n120