Po chwili wytchnienia maturzyści przystąpili dziś do egzaminu z języka angielskiego. Stres zdecydowanie mniejszy i nastawienie bardziej optymistyczne niż przed matematyką. Język obcy nowożytny – pisemny i ustny jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów.

Article dsc 6561
Maturzyści II LO im. Tadeusza Kościuszki/ fot. Błażej Krawczyk

Słuchanie, czytanie ze zrozumieniem i część, w której trzeba się trochę rozpisać żeby mieć min 120 słów – tak wygląda egzamin z języka angielskiego w formie pisemnej. O czym będą pisać tegoroczni maturzyści? List do znajomego z zagranicy, opis wymarzonych wakacji, a może będą redagować maile?

Absolwenci szkół średnich, zdający maturę z języka angielskiego mogą wybrać poziom podstawowy bądź poziom rozszerzony. W obu przypadkach czeka ich zarówno egzamin ustny jak i pisemny.

Podczas żadnej części egzaminu zdający nie może korzystać ze słowników. Zwolnieni z egzaminu z języka obcego są jedynie laureaci i finaliści olimpiad.

Powodzenia!

Zobacz także
Thumb dsc02776
Motoryzacja po angielsku. Uczniowie „samochodówk...
Thumb helios hdd filmoweporanki 1080x1920px v1 20180422
Niedziela z Tęczową Rubinką! Szybki konkurs!
Thumb screenshot at kwi 19 07 32 11
Kto i dlaczego wjeżdża do Parku Miejskiego?

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120