Już po raz piętnasty Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” organizował Ogólnopolski Memoriał Władysława Jakubka. W dniach 1-3 grudnia br. na krytej pływalni Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu w sportowej rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z Częstochowy, Krakowa, Wrocławia, Zielonej Góry oraz liczna reprezentacja gospodarzy. Łącznie w zawodach udział wzięło 70 niepełnosprawnych pływaków.

Article memoria 2 External article

Jak co roku pragnienie uczczenia pamięci znanego kaliskiego rehabilitanta i wieloletniego trenera niepełnosprawnych zawodników stało się okazją do zaciętej walki. W uroczystości otwarcia zawodów uczestniczyła Prezydent Kalisza Karolina Pawliczak oraz Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Włodarek.
W rywalizacji wielu zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy, a w każdej drużynie wyłoniono najlepszego zawodnika i zawodniczkę. Wyróżnienie otrzymali:
Częstochowa: Karolina Kupczyńska i Przemysław Drąg
Kraków: Olgierd Koperkiewicz
Wrocław: Julia Jakoniuk i Maciej Mączyński
Zielona Góra: Oliwia Mróz i Kamil Orwat
Kalisz: Alicja Piec i Szymon Łachowski
Szczególnie miłym akcentem było przesłanie od Pani Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pani Marszałek złożyła wszystkim uczestnikom oraz członkom ich rodzin życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Podkreślając prawo do równego traktowania wszystkich ludzi Pani Marszałek Wodzińska zapewniła o swojej życzliwości oraz zadeklarowała pomoc i wsparcie we wszystkich działaniach dla dobra niepełnosprawnych.
XV Memoriał Władysława Jakubka finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki /za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie/, Miasta Kalisza, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych /za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu/.
Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji imprezy.

Zobacz także
Thumb 5
Sprawdzili swoją wiedzę o Unii Europejskiej
Thumb lkosc2
XCII Kaliszobranie
Thumb 28943110 2041054136146417 673807200 o
Mistrzostwa Polski do lat 16-18 zakończone. Pawe...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120