Juniorzy Ambera w półfinale Mistrzostw Polski!

2017-02-27 14:05:00 Karina Zachara

To, co nie udało się drużynie dziewcząt zamienili w sukces juniorzy. Siatkarze VII LO SMS Amber Kalisz zajęli drugie miejsce podczas ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski i tym samym zagrają w półfinałach krajowych rozgrywek.

Mecze, których stawką był awans do półfinałów Mistrzostw Polski, siatkarze Ambera, tegoroczni wicemistrzowie Wielkopolski, rozgrywali od czwartku w Świnoujściu, podczas turnieju, którego gospodarzem był miejscowy MMKS Maraton, mistrz województwa zachodniopomorskiego.

Na początek zmagań, zespół trenerów Mariusza Pieczonki oraz Mariana Nowaka, zmierzył się z wymagającym GKAS Volley Tęcza Gubin Krosno Odrzańskie. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było bardzo zacięte, a rozstrzygnięcie przyniosła dopiero piąta partia, wygrana przez juniorów Ambera 18:16! Czwartkowe zwycięstwo otworzyło kaliszanom drogę do czołowej czwórki, spośród sześciu rywalizujących w turnieju drużyn.

Następnego dnia pewnie pokonali oni KS Espadon Szczecin 3:0, w setach do 19, 14 i 12 zajmując tym samym pierwsze miejsce w swojej podgrupie. By zapewnić sobie awans do fazy półfinałowej praktycznie potrzebowali jeszcze jednej wygranej, a sięgnęli po nią już w sobotę, w meczu z UMKS Jurand Malbork, zwyciężając go 3:0, w setach do 21, 19 i 14.

Już wtedy podopieczni Mariusza Pieczonki i Mariana Nowaka mogli świętować awans do półfinałów krajowego czempionatu tych rozgrywek. Sprawą otwartą pozostawało jedynie, czy wejdą do niego z pierwszego, czy z drugiego miejsca. O tym zdecydować miało ostatnie, niedzielne starcie z juniorami MMKS Maraton Świnoujście, którzy podobnie jak kaliszanie mieli na koncie komplet zwycięstw. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy w trzech setach, co oznaczało zwycięstwo w całym turnieju. Kaliszanie awansowali więc do półfinałów z drugiej lokaty i jest to pierwszy tak duży sukces w historii klubu.

Tekst: Karina Zachara, fot. VII LO SMS Amber Kalisz

Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej juniorów
turniej ćwierćfinałowy/grupa 3
Świnoujście, 23-26 lutego 2017 r.

czwartek

MMKS Maraton Świnoujście – UMKS Jurand Malbork 3:1 (25:13, 20:25, 25:22, 25:16)

GKAS Volley Tęcza Gubin Krosno Odrz. – VII LO SMS Amber Kalisz 2:3 (22:25, 25:23, 25:20, 19:25, 16:18)

piątek

UKS Trzynastka Zielona Góra – UMKS Jurand Malbork 2:3 (10:25, 20:25, 25:16, 25:19, 8:15)

KS Espadon Szczecin – VII LO SMS Amber Kalisz 0:3 (19:25, 14:25, 12:25)

MMKS Maraton Świnoujście – UKS Trzynastka Zielona Góra 3:0 (25:16, 25:19, 25:16)

GKAS Volley Tęcza Gubin Krosno Odrz. – KS Espadon Szczecin 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:17)

mecz o 5. miejsce

UKS Trzynastka Zielona Góra – KS Espadon Szczecin 2:3 (25:27, 25:22, 23:25, 25:14, 12:15)

mecze o miejsca 1-4

MMKS Maraton Świnoujście – GKAS Volley Tęcza Gubin 3:1 (25:20, 23:25, 25:12, 25:16)

VII LO SMS Amber Kalisz – UMKS Jurand Malbork 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

niedziela

GKAS Volley Tęcza Gubin Krosno Odrz. – UMKS Jurand Malbork 1:3 (25:16, 21:25, 23:25, 22:25)

MMKS Maraton Świnoujście – VII LO SMS Amber Kalisz 3:0 (25:15, 25:19, 25:20)