Kaliscy mistrzowie kajak polo

2017-08-16 07:15:00 Karina Zachara

Igor Chyłka i Jakub Olek, zawodnicy KTW Kalisz zostali mistrzami świata juniorów w kajak polo. Złoty krążek wywalczyli wraz z polską reprezentacją do lat 19, podczas zawodów rozgrywanych w Belfaście.

Rozegrane w dniach 2 – 6 sierpnia w Irlandii mistrzostwa świata juniorów w kajak polo zorganizowane zostały po raz pierwszy. Ich uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: U14,U16 i U19. Polskę reprezentowały trzy drużyny: męska do lat 19, kobieca do lat 19 oraz męska do lat 16. Wszystkie spisały się fantastycznie, zdobywając złote medale w swoich kategoriach wiekowych. Nas szczególnie cieszy i napawa dumą ten wywalczony przez juniorską reprezentację do lat 19, w której składzie znalazło się dwóch zawodników Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego: Igor Chyłka i Jakub Olek – prowadzeni przez Tomasza Smuga. W finałowym pojedynku biało-czerwoni pokonali bardzo mocną reprezentację Litwy (Trakai) 4:3.

Warto podkreślić, że to już kolejni zawodnicy KTW, którzy odnieśli międzynarodowy sukces udowadniając, że kajak polo w Kaliszu stoi na bardzo wysokim poziomie. W 2013 roku reprezentanci klubu sięgnęli po brąz Mistrzostw Europy do lat 21. Warto też dodać, że po raz pierwszy KTW będzie miało też swoich reprezentantów na mistrzostwach Europy seniorów, które odbędą się we Francji. Powołanie otrzymali Tomasz Smug i Mateusz Donart.