Kaliscy szachiści - najlepsi !

2015-09-14 11:41:00 KTS Kalisz

12-13 września w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu rozegrane zostały Mistrzostwa Kalisza w szachach klasycznych. Dla juniorów KTS Kalisz był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Międzywojewódzkimi Młodzików i Juniorów.

Wystartowało 61 zawodników m.in.: z Poznania, Łodzi, Bełchatowa, Wielunia, Pleszewa i oczywiście Kalisza. Zawody rozegrane zostały tempem 60 minut na zawodnika, 7 rund systemem szwajcarskim. Zagrało 47 młodzików i 14 juniorów.

Klasyfikację medalową zdominowali szachiści KTS Kalisz, którzy zdobyli 8 z 12 miejsc na podium. Warty podkreślenia jest fakt, że wszyscy nasi medaliści to członkowie z kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz.

Najlepsi młodzicy
1. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Bartłomiej Błaźniak (LKS Stomil Bełchatów)

1. Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
2. Anna Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań)
3. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)

Mistrzostwa Kalisza dofinansowane były ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2015 rok. Na ceremonii zakończenia zawodów obecny był Artur Kijewski – wiceprezydent Kalisza. Artur Kijewski wręczył wszystkim zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oprócz tego najlepszych trzech zawodników z każdej z grup otrzymało puchary. Pan Artur w rozmowie z zarządem KTS Kalisz podkreślał jak bardzo, szachy są ważne w szkole i życiu dzieci.

Składam serdeczne podziękowania całemu zarządowi KTS Kalisz, za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przy organizacji sali przed i po zawodach.