Na placu przy Starostwie Powiatowym i Bazylice Św. Józefa 9 i 10 czerwca odbędzie się Kaliski Festiwal Smaków. Organizatorem jest Miasto Kalisz wraz z Starostwem Powiatowym, Bazyliką Św. Józefa oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie.

Article 15
źródło: kalisz.pl

Impreza ma na celu prezentować i promować kulinarne bogactwo oraz kulturę stołu naszego kraju ze szczególnym uwzględnieniem regionu Wielkopolski powiatu i miasta Kalisza. Do udziału w Festiwalu są także zapraszani goście z innych regionów kraju, a także Europy. Zaprezentują się także podmioty zrzeszone w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego „Wielkopolska” i Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki”.

Festiwal ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego wytwórcy i producenci zaprezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie szereg występów artystycznych i koncertów, a całość ma sprzyjać wypoczynkowi, rozrywce i promocji kultury miasta i regionu.

W Festiwalu mogą wziąć udział – producenci wyrobów spożywczych o zasięgu lokalnym, restauratorzy, masarnie, producenci artykułów spożywczych spoza regionu, pszczelarze, wytwórcy regionalni i artyści ludowi, winiarze, wytwórcy nalewek, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje oraz osoby fizyczne.

Do 20 maja można zgłosić rezerwację domku lub powierzchni wystawienniczej (formularz) i przesłać pod adres:
Wydział Kultury i Sztuki,Sportu i Turystyki
Urzędu Miasta Kalisza
ul.Kościuszki 1a
62-800 Kalisz
lub
wksit@um.kalisz.pl
dodatkowe informacje pod telefonem:
tel:62 504-97-03 lub 605 030 493

Zobacz także
Thumb img 20180518 162122
Akademicki kickboxing. Jarczyński ponownie mistr...
Thumb p1050765
Otwarcie drogi w Kolonii Kakawie
Thumb 20180522 142112
"Należy strzec się nieuczciwych księgowych". Cią...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120