Po raz 24. na lubelskim Rynku zabrzmiały hejnały polskich miast. Kalisz reprezentował w tym roku trębacz Marcin Wieczorek.

Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w Lublinie to już tradycja. Kaliski trębacz, Marcin Wieczorek przygodę z imprezą zaczął ponad dwadzieścia lat temu. – To za każdym razem wielka przyjemność ze względu na klimat miejsca i gościnność gospodarzy – mówi muzyk.

W tym roku odbyła się 24. edycja imprezy. – Celem Przeglądu jest popularyzacja hejnałów miejskich, tak istotnych dla tożsamości i kolorytu danej miejscowości – można przeczytać na stronie lublin.eu. – Dla Lublina stanowi on utrwalenie tradycji hejnałowej sięgającej XVI w., kiedy to rozpoczęto odgrywanie hejnału miejskiego (pierwszy raz 7 maja 1575 r.). Obecnie hejnał grany jest codziennie o godz. 12.00 z balkonu lubelskiego Ratusza.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Uczniowie "Gastronomika" pożegnali Barbarę Wacho...
Thumb dsc 0128
Najlepszy z samorządu
Thumb 003
Podsumowanie konkursu "Ad fontes!" w Villi Calisia

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A dlaczego ten Hejnał nie grany jest dla KALISZAN , którzy tak KALISZ kochają.
  Co się dzieje Panie Prezydencie???? My KALISZANIE chcemy i pragniemy aby dla najstarszego miasta w POLSCE jakim jest Kalisz był grany o 12 .oo taki hejnał.
  Zastanów się panie Prezydencie. Bo to nie Kraków ale Kalisz:)))
  Zastanów się:)))

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  prezydent z Radomia wie lepiej co chcą i pragną Kaliszanie – przynajmniej tak mu się wydaje

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czekam na ostatni hejnał naszego misia, który odtrąbi jego odejście ze stołka.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03 godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120