Policjanci CBŚP z Kalisza wraz funkcjonariuszami celno-skarbowymi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli 5700 kg suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu. W trakcie akcji zlikwidowano także dwie linie produkcyjne krajanki tytoniowej. Z wstępnych szacunków wynika, że skarb Państwa mógł ponieść straty na ponad 2,7 mln złotych.

Policjanci CBŚP z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w powiecie krotoszyńskim może mieć miejsce nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po potwierdzeniu informacji, funkcjonariusze przygotowali szczegółowe działania, które zostały przeprowadzone w ostatnich dniach.

Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji wspólnie z funkcjonariuszami 4 Referatu Realizacji w Kaliszu wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W budynku znaleźli dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia niezbędne w procesie produkcji tytoniu.

Podczas obsługi nielegalnej linii produkcyjnej wpadło pięć osób, które zostały zatrzymane.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 5700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu przygotowaną do dystrybucji. Wprowadzenie na rynek takiej ilości suszu i krajanki tytoniowej spowodowałoby straty Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego, w wysokości ponad 2,7 mln złotych.

Zobacz także
Thumb dsc 0128
Najlepszy z samorządu
Thumb img 6412
Święto piłki ręcznej w Kaliszu. Ruszył Finał Ogó...
Thumb img 6437a
Potrącenie rowerzysty na ul. Górnośląskiej

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    …"skarb Państwa mógł ponieść straty na ponad 2,7 mln złotych….

    A na spaleniu ponad 5 ton z pewnością zarobił?

    Zamiast opodatkować – ogłosić przetarg i sprzedać legalnemu producentowi choćby za pół ceny który również przy sprzedaży zapłaci podatek – ale nie lepiej spalić bo durny przepis i się jeszcze tym chwalić.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120