Policjanci CBŚP z Kalisza wraz funkcjonariuszami celno-skarbowymi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli 5700 kg suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu. W trakcie akcji zlikwidowano także dwie linie produkcyjne krajanki tytoniowej. Z wstępnych szacunków wynika, że skarb Państwa mógł ponieść straty na ponad 2,7 mln złotych.

Policjanci CBŚP z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w powiecie krotoszyńskim może mieć miejsce nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po potwierdzeniu informacji, funkcjonariusze przygotowali szczegółowe działania, które zostały przeprowadzone w ostatnich dniach.

Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji wspólnie z funkcjonariuszami 4 Referatu Realizacji w Kaliszu wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W budynku znaleźli dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia niezbędne w procesie produkcji tytoniu.

Podczas obsługi nielegalnej linii produkcyjnej wpadło pięć osób, które zostały zatrzymane.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 5700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu przygotowaną do dystrybucji. Wprowadzenie na rynek takiej ilości suszu i krajanki tytoniowej spowodowałoby straty Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego, w wysokości ponad 2,7 mln złotych.

Zobacz także
Thumb p1180894
Dziś rusza 44. Międzynarodowy Festiwal Pianistów...
Thumb p1210180
Kaliszanie mianowani doradcami wodza Kamerunu [z...
Thumb cover wielkopolska miss online
Startuje konkurs Wielkopolska Miss 2018!

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    …"skarb Państwa mógł ponieść straty na ponad 2,7 mln złotych….

    A na spaleniu ponad 5 ton z pewnością zarobił?

    Zamiast opodatkować – ogłosić przetarg i sprzedać legalnemu producentowi choćby za pół ceny który również przy sprzedaży zapłaci podatek – ale nie lepiej spalić bo durny przepis i się jeszcze tym chwalić.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb 1
Msm icon 30
Sklep Firmowy Jutrzenka-Ziołopex
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
więcej»
Bico australia 20131216 146n120