W czwartek, 10 sierpnia, w Kościele Garnizonowym odbył się 4. koncert w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Article dsc 5411
fot. Kaja

Wystąpili:

Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy
Verena Steffen (Szwajcaria) – flet
Rafał Miśkiewicz – słowo o muzyce
W programie: W. A. Mozart

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się nieprzerwanie od 10 lat. Pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny przedsięwzięcia – prof. Andrzej Chorosiński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a wcześniej także profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaprasza do Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego p.w. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu na każdy z sześciu koncertów, z których ostatni przypada 10 września.

Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest prof. Andrzej Chorosiński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a wcześniej także profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu jest od początku istnienia Festiwalu partnerem bądź współorganizatorem przedsięwzięcia. Organizacją wszystkich edycji Festiwalu od początku zajmuje się dr Katarzyna Piątkowska-Pinczewska.

Festiwal wpisał się na stałe do kalendarza muzycznych imprez w Polsce i jest rozpoznawalny nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Tym samym promuje Kalisz i rozsławia kaliski Wydział Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zobacz także
Thumb article img 6288
Blisko 6 tys. zachorowań na grypę! Szpital wprow...
Thumb 5a741c25743b9
Premiera dla najmłodszych w Cinema 3D! Od piątku...
Thumb 3
Wielka inwestycja grupy kapitałowej Tabak - pows...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120