W czwartek, 10 sierpnia, w Kościele Garnizonowym odbył się 4. koncert w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Article dsc 5411
fot. Kaja

Wystąpili:

Olivier Eisenmann (Szwajcaria) – organy
Verena Steffen (Szwajcaria) – flet
Rafał Miśkiewicz – słowo o muzyce
W programie: W. A. Mozart

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się nieprzerwanie od 10 lat. Pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny przedsięwzięcia – prof. Andrzej Chorosiński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a wcześniej także profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaprasza do Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego p.w. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu na każdy z sześciu koncertów, z których ostatni przypada 10 września.

Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest prof. Andrzej Chorosiński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a wcześniej także profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu jest od początku istnienia Festiwalu partnerem bądź współorganizatorem przedsięwzięcia. Organizacją wszystkich edycji Festiwalu od początku zajmuje się dr Katarzyna Piątkowska-Pinczewska.

Festiwal wpisał się na stałe do kalendarza muzycznych imprez w Polsce i jest rozpoznawalny nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Tym samym promuje Kalisz i rozsławia kaliski Wydział Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zobacz także
Thumb czo o
IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach...
Thumb spa spektakl017
Spora dawka humoru i zakręcona fabuła! Spektakl ...
Thumb ptolemeusz
Utrudnienia w ruchu Podczas 37. Biegu Ptolemeusza

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb sahara 2 2014
Msm icon 30
Sahara Pizza Grill
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120